zirkonyum-dis

Son zamanlarda ünlü estetik cerrahların en çok talep gördüğü alanlardan birisi zirkonyum porselen diş kaplama yöntemidir. Zirkonyum porselen kaplama yöntemi oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu kadar çok tercih edilmesinin pek çok nedeni bulunmaktadır. İlk olarak zirkonyum porseleninin ağız içinde herhangi bir kesik ya da yaralara sebep olmamasıdır.

Yapılan araştırmalara göre gerçekten de zirkonyum maddesinin vücut ile tam olarak uyumlu olduğu görülmüştür. Bu noktada zirkonyum madessinin kullanımı esnasında ağız içinde herhangi bir olumsuz sonuç meydana gelmeyeceği kesinleştirilmiştir.

Böylece soğuk ya da sıcak yiyecek içeceklerin tüketimi yapılırken hiçbir şekilde zorluk yaşanmaz. Zirkonyum porselen hakkında pek çok insanın öğrenmek istediği “Zirkonyum porselen nedir? “, “Zirkonyum porselen kimlere yapılır?”, “Zirkonyum porselen nasıl yapılır” gibi soruların cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplaması ve her türlü estetik operasyon için ise Estestar Estetik Cerrahi Merkezleri ile işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilmektesiniz. Bunun yanı sıra Estestar ile yapacağınız işlemlerde uzman bir hekim kadrosu ve donanımlı bir klinik ortamda işlemleriniz gerçekleştirilmektedir.

Zirkonyum Porselen Nedir?

Zirkonyum porselen kaplama yöntemi klasik diş kaplama uygulamalarından farklı olarak bugün sıklıkla tercih edilmekte olan başka bir tedavi yöntemidir. Zirkonyum porselen kaplama en başta metale karşı alerjili olan insanlar tarafından güvenle tercih edilmekte ve önerilmektedir.

Aynı zamanda zirkonyum maddesi diş yüzeylerinde herhangi bir bakteri barındırmadığı gibi diş taşları oluşumlarını da engeller. Fakat siz yine de ağız sağlığınız için düzenli bir şekilde dişlerinizi fırçalamanız ve belirli sürelerde doktor kontrolüne gitmeniz yararınıza olacaktır. Böylelikle zirkonyum porselen kaplama dişlerinizi kullanım sürenizi uzatma fırsatı elde edebilirsiniz.

Zirkonyum Porselen Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum porselen kaplama uygulamasında öncelikle diş, metal destekli kaplamalarda görüldüğü gibi bir miktar küçültülerek operasyona başlanır. Sonrasında diş eti sağlıklı duruma geldiği zaman özel ölçülerde maddeleri ve ağız yapısına uygun kaşıklar ile hassas bir ölçü alınarak işleme devam edilir.

Bunun ardından laboratuar ortamında diş yapısına uygun olan renkte zirkonyum alt yapı verilir ve üstüne porselen bir yapı işlenerek klinik ortamlarda dişe uygulanır. Son işlem olarak da özel yapıştırıcılar kullanılarak diş daimi olarak adapte edilir. Artık böylece kendi dişinizden hiçbir şekilde ayırt etmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Zirkonyum Porselen Kaplama Kimlere Yapılır?

Zirkonyum porselen kaplama beyazlatma gibi yöntemler ile kişinin istediği sonuçlar alınamadığı renk ve lekelenme sorunu yaşayanlarda, dişleri daha önceden kesilmiş insanlarda, ayrık dişleri birleştirmek isteyen kişilerde, kırık dişlerin tamiri yapılmasını isteyenlerde uygulanan bir cerrahi operasyondur.

Sizler de Estestar Estetik Cerrahi Klinikleri ile sizler de zirkonyum porselen ve daha pek çok estetik operasyonu başarı ile gerçekleştirilebilmektedir. Sizler de estetik operasyonlarınız için Estestar Estetik Cerrahi Merkezlerini tercih edin işleminizin sonuçları için endişelenmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir