ben-alma

Ben Aldırma

Çoğu insan vücudunda ya da yüzündeki benlerden şikayetçi olabilir. Genellikle insanlar benlerin görünümünü sevmezken, bazı insanlar ise benlerin verdiği acıdan rahatsız olabiliyorlar. Bu noktada kolay ve acısız yöntemlerle uygulanan ben aldırma operasyonları cilt cerrahları tarafından uygulanmaktadır. Ben aldırma işlemi son yıllarda insanlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Toplumda beni aldırmak olarak algılansa da aslında cerrahi olarak çok çeşitli şekillerde tedavi edilmesi uygulamasına ben aldırma denir.

Bu şekildeki ben sorunları pek çok şekilde alınabilir. Teknoloji günden güne ilerlemeye devam ederken bazı hastane ve kliniklerde teknoloji açısından yetersiz uygulamalar kullanılırken, teknolojik yenilikleri takip eden klinikler benleri kesinlikle ameliyat ile almazlar. Pek çok yenilikçi teknolojiler kullanılarak ameliyatsız yöntemlerle benleri alırlar. Özellikle hassas olan bu işlem için oldukça uzman hekimler gerekmektedir. Zira benlerin alınması hassas bir işlemdir.

Bu hassas işlem için Estestar Estetik Cerrahi Merkezini tercih edip işlemin gerektiği üzere hassas, titiz ve uzman bir çalışma yürütüleceğinden emin olabilirsiniz. Böylece yapılan işlemin başarılı sonuçlarını garanti etmiş olursunuz zira özellikle estetik operasyonlarda uzman doktorlar oldukça önemlidir.

Bu açıdan düşünüldüğünde Estestar Estetik Cerrahi Merkezi ile çalışmak sizlerin gerçekleştirilecek operasyonunuz için güvenli bir adres olacaktır.

Ben Aldırma Nedir?

Nevüs yani toplumda ben olarak adlandırılan kahverengi izler neredeyse her insanın vücudunda görülür. Bazı insanlar benlerin görüntüsünü sevmediği için bazı insanlar ise çeşitli ağrılar sebebiyle benlerini aldırırlar. Günümüzde ben aldırma işlemleri yenilikçi teknolojik aletlerle yapılır. Uygulama kısa bir sürede tamamlanarak hasta normal bir şekilde hayatına devam etmektedir.

Ben Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Ben aldırma işlemlerinin farklı çeşitlerde ameliyat türleri vardır. Bu ameliyat çeşitleri benin yapısına ve yapılacak tedavi yöntemine göre değişebilir. Ameliyat ile dikiş yöntemiyle benler alınabilir fakat bu yöntem biraz eski bir yöntem denebilir. Bunun yanında buharlaştırma yöntemi, radyo frekansla ben aldırma yöntemi, krioterapi yani dondurarak ben aldırma yöntemi uygulanmaktadır.

Ben Aldırmak Tehlikeli Midir?

Ben aldırma işlemlerinin bilimsel kanıtı olarak hiçbir şekilde tehlike barındırmadığı, hatta benlerin kendisinden kaynaklanabilecek tehlikeleri bile ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Ben aldırma yöntemleri işe gelecekte meydana gelebilecek kanser risklerini de ortadan kaldırır. Toplum tarafından yanlış bilinen bir şey vardır ki, “benlere dokunulduğu zaman kanserleşir” bunlar tamamı ile yanlış inanışlardır. Bilimsel değeri olmayan bu inanışlar bazı insanları korkutabiliyor.

Eğer vücudunuzdaki benin tehlikeli olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız cilt tedavi cerrahları tarafından yapılan tedavileri olmanız gerekmektedir.

Ben Aldırma Yöntemi Kaç Seansta Tamamlanır?

Ben aldırma operasyonu bütün yöntemlerde genel olarak ilk seansta tamamlanmış olur. Radyo frekans ya da buharlaştırma tedavilerinde ise kısmen rötuş gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir