yuz-dudak-dolgusu

Yüz ve Dudak Dolgusu

Yüz ve dudak dolgusu cildin altına dolgu maddesi enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen işlemlerin tamamıdır diyebiliriz. Bu işlemler genellikle ince veya derin kırışıklıkların giderilmesi, ciltteki çöküntülerin doldurulması, ince dudakların dolgunlaştırılması için kullanılıyor. İşlemler sırasında dolgu maddesi enjektör (iğne) kullanılarak derinin altına dolgu maddesi zerk ediliyor böylece de uygulanan bölgenin dolgunlaşması sağlanıyor.

Bu işlem kalça büyütmek gibi büyük çaplı işlemlerde kullanılamaz, ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi küçük dolgu işlemleri için uygundur. Sizler de yöntemi ne olursa olsun her türlü yüz ve dudak dolgusu için Estetstar’ı tercih edin ve yapılacak işleminizin başarılı sonucundan emin olun. Estestar Estetik Cerrahi Merkezinde yapılan geçmiş başarılı işlemleri inceleyebilirsiniz, bu başarılı sonuçların mimarı uzman doktorlar ile tanışabilir ve kullanılan yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Yüz ve Dudak Dolgusu Ne İçin Yapılır?

Yüz ve dudak dolgusu yüzdeki ince veya derin kırışıklıkları açmakta, ince dudakları dolgunlaştırmakta ve istenmeyen çukurları doldurmakta kullanılır. İşlemler enjektör ile derinizin altına enjekte edilen bir dolgu malzemesi ile oluşan şişmenin etkisi ile sonuç verir. Yüzdeki kırışıklıklar gerdirilmiş olur veya ince olan dudak doldurularak daha kalın ve dolgun bir görünüm elde edilir.

Yüz ve Dudak Dolgusunu Kimler Yapabilir

Bu işlemi kırışıklık şikayeti olan, dudaklarını kalınlaştırmak veya elmacık kemiklerini daha çıkık hale getirmek isteyen her kadın için uygulanabilir. Ayrıca işlemin ameliyatsız gerçekleştiriliyor olması sebebiyle estetikten ameliyat korkusu sebebiyle uzak duran kadınlar için de uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bunun haricinde olarak işlem istenmeyen çukurları da kapatmaya yardımcı olabilmektedir.

Yüz ve Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır

Yüz ve dudak dolgusu kişinin yüzünde çöküklük, kırışıklık gibi sorunların çözümünde kullanılır. Yapılan dolgu malzemesi ile dudaklara hacim verilmesi sağlanabilir, kırışıklıklar doldurulup gerginleştirilerek giderilebilir. Bu işlemler derinizin altın vücudunuzla uyumlu bir materyalden yapılan bir dolgu malzemesinin desteklenmesi ile gerçekleşir.

İşlem sonrası kısa süreli ödem veya kızarıklıklar oluşsa da doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuz takdirde çok kısa bir sürede ise normale dönebilirsiniz. Bunun yanı sıra işlemi yaptırdığınız günün içerisinde klinikten çıkabilirsiniz. Durumun böyle olması kırışıklıklar, çöküklükler, dolgunlaştırılmak istenen bölgeler için oldukça cazip bir yöntem yapıyor dolgu yöntemini.

İyileşme süreci hızlı olan bu işlem ile elmacık kemiklerinize volüme verebilir, dudaklarınızı dolgunlaştırabilir, kırışıklıklarınızı açabilir ve çökükleri doldurabilirsiniz. Bireyin beğenmediği kısımlarını beğendiği formalar dönüştürmesi kişinin özgüvenini yükseltir ve sosyal hayattaki başarısına katkıda bulunur. Sizler de Estestar Estetik Cerrahi Merkezini tercih edin ve başarılı sonuçları tesadüflere bırakmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir