yuz-germe-estetigi

Yüz Germe İşlemi Nedir?
Ritidektomi olarak da bilinen yüz germe operasyonu boyun ve yüz bölgesinde gözle görülür yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak maksadı ile yapılan cerrahi operasyondur.

Yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerinden rahatsız olmaya başladıysanız bu cerrahi müdahale sizin genç bir cilde açılan kapınız olabilir.

Bu cerrahi operasyonun içerisine kaş kaldırma, sarkmış yada gözle görülür yaşlanma etkilerine sahip bir kaşı düzeltme ve yorgun görünen gözlerinizi düzelten bir göz kapağı ameliyatına kadar bir dizi operasyon dahildir.

Yüz Germe İşlemi Niçin Yapılır?
Günümüzde gittikçe popülerliği artan bir operasyon olan yüz germe operasyonları özellikle hanımların zamana yenik düşen ciltlerini tekrar eski pürüzsüz hallerine döndürmek için başvurdukları bir yöntem. Artık zamanı geri sarmak için bunu istemeniz yeterlidir.

Uzman hekim kadrosu ile ve donanımlı klinikleri sayesinde her türlü estetik operasyon için Estestar Estetik Cerrahi Merkezi sizlerin hizmetinizdedir.

Sizler de yaşlanmanızın önüne geçemeseniz de Estestar ile yaşlanmayı erteleyebilir veya yaşlanmanızın etkilerini gizleyebilirsiniz.

Yüz Germe İşlemini Kimler Yapabilir?

Yüz germe ameliyatı son derece kişisel bir işlemdir ve bu ameliyatı başkalarının istekleri için değil kendinizi hayalinizdeki kusursuz görüntü şablonuna oturtmak için yaptırmalısınız.

Eğer fiziksel olarak sağlıklı iseniz, olumlu bir bakış açısına sahipseniz ve aklınızdaki genç görüntüye kavuşmak için gerçekçi hayalleriniz var ise sizde vakit kaybetmeden zamanın size dayattığı kırışıklıklardan hızla kurtulabilir ve öncekine nazaran daha canlı görünen cildiniz ile zamanı tersine akıtabilirsiniz.

Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır?
Bu müdahalede genel anestezi altında olacaksınız fakat isteğe bağlı olarak derin sedasyon veya lokal anestezi ile de gerçekleştirilebilir. Bu operasyon hastadaki probleme bağlı olarak üç veya altı saat sürebilir. Ameliyat sonrasında hastanın bir gün gözetim altında kalması uygundur.

Yüz germe ameliyatının ertesinde oluşacak olan muhtemel şişlik ve morluklar en fazla bir hafta içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır ancak kişinin tekrar sosyal hayatına dönebilmesi iki veya üç haftayı bulabilmektedir.

Her cerrahi operasyonda olduğu üzere bu operasyonda da bir takım komplikasyonlar mevcuttur.

Örneğin hematom dediğimiz kan pıhtılaşması ya da sigara içen veya diyabet hastası olan kişilerde ameliyat sonrası deri kaybı veya çürüme meydana gelebilir. Bunlar çok nadir görünen komplikasyonlar olsa da operasyondan önce doktorunuza hastalıklarınız ve alerjen özellikleriniz hakkında bilgi verilmelidir.

Hasta yüz germe operasyonunun ertesi günü taburcu edilebilir.

Boyun bölgesine yerleştirilen direnler yirmi dört ya da kırk sekiz saat içinde çıkartılırlar.

Sizler de yüz germe ve her türlü konuda sizlere yardımcı olmak için uzman kadrosu ve donanımlı klinik ortamı ile Estestar Estetik Cerrahi Merkezleri sizlerin yanınızda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir