yuz-estetigi

İnsan yüzü birçok nedenden dolayı sarkar veya eski diriliğini kaybeder. Örneğin;yaşlılık,stres,sigara kullanımı vb. Yüzde sarkma ve asık bir ifade çoğu kadının istemediği bir durumdur. Bu yüzden kombine yüz germe ameliyatları yapılmaktadır.

Yüzü Gençleştirmek İçin Neler Yapılabilir?

Yüz estetiğinde öncelikli yapılan işlemler ameliyatla göz altı torbalarını almak ve çukurluk gidermek için dolgu yapmaktır. Dolgu için ışık dolgusu yerinde bir tercih olacaktır. Ayrıca alın ve kaş kaldırma işlemleri de gerekiyorsa kombine olarak yapılabilir.

 

Yüz germenin endoskopik olarak yapılmasında fayda vardır. Klasik yöntem kanamalı ve iyileşme süreci uzun bir yöntemdir. Kulak arkalarından 90 derecelik bir açı ile uzun bir kesi atılır. Bu kesinden deri geriye alınarak yüz derisi gerginleştirilir. Böylece yüz daha dinamik bir görünüme sahip olur.

Botoks uygulamaları ile de yüz gençleştirme yapılabilir. Bunlar kişiden kişiye değişiklik gösteren tekniklerdir. Eğer burunda yamukluk varsa, burun estetiği ile de yüz şekillendirilebilir.

Yüz Estetiği Doğal Neticeler Verir mi?

Yüz germe işlemi sonrasında, mimik kaybı olmamasına dikkat etmek gerekir. İşlemi büyük titizlikle yapmak doğal neticeler verir. Gereksiz hiç bir estetik işleme gidilmemesi gerekir. Sanki hiç ameliyat olmamış hissi vermek doğallık verecektir.

Yüz germe işlemi üzerine çok fazla deneyimi olan doktorlar bu işi kolaylıkla yapar. Ama dediğimiz gibi sadece yüz germenin yetersiz olacağı durumlarda ek uygulamalar ile yüze daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırılabilir. Sinirlere fazla dokunmadan doğal mimik dengesi gözetilerek yapılan ameliyatlar daha doğal neticeler verecektir.

Yüz Estetiği İle Daha Genç Olmak

Yaşım kaç yıl geri gider? Ne kadar gençleşirim?Yüz germe ameliyatları olmak isteyen hastalarımızın sık sorduğu sorulardır.

Bunlar kişiden kişiye değişen kriterler olmasına rağmen, ortalama olarak bir gençleşme mutlaka olur. Yani gerilen yüz ve göz altı torbalarının giderilmesi zaten insanı bir kaç yaş geri itecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta yılların devam etmesidir. Yani ameliyatı olmak yaşlanmayı durdurur anlamına gelmez. Tekrar yaşlanma süreci devam edecektir. Bu yüzden ameliyat geçici dondurma ve iyileştirme olarak düşünülmelidir.

Yüz Germe Ameliyatlarında İz Kalır mı?

Yüz gerdirmek için saçlı deri açılır. Saçın içinde bir iz kalır. Ama bu insanlar tarafından görünmediği için iz yok diyebiliriz. Geri kalan dolgu ve botoks uygulamaları zaten cerrahi kesi gerektirmediği için iz bırakmaz. Bu yüzden yüz gençleştirme ameliyatları iz kalmayan doğal ameliyatlar arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir