vaser-liposuction

Vaser Liposuction

Bu yöntem bir liposuction yöntemi olmasına karşı daha az komplikasyonla daha estetik sonuçları mümkün kılan bir yöntemdir VaserLiposuction. Vaser firmasının ürettiği bir cihaz ile daha kolay bir hal alan liposuction işlemi geleneksel yöntemin önüne geçti ve geleneksel yöntemin geride kalmasına sebep oldu. Bu işlem ne kadar spor veya spor yapsa da bölgesel yağ sorunu yaşadıklarını belirten kişilerin tamamı için uygundur.

Bu işlemi kadınları daha çok tercih etse de erkekler için de kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemi alanında uzman doktorlar ve hijyenik, donanımlı klinik ortamı ile Estestar Estetik Cerrahi Merkezlerinde uygulamanız istenmeyen veya etkisiz sonuçlardan kaçınmanızı sağlayacaktır. Senelerdir sektörün içinde yaptığı çalışmalarla sektörde prestijli bir konuma sahip olan Estestar ile yapılan estetik işlerinin başarı oranları oldukça yüksektir.

VaserLiposuction Nedir?

VaserLiposuction’un klasik liposuctiondan farkı yaydığı ultrasound dalgalarıdır. Bu dalgalar sayesinde oldukça yüksek bir verim ediliyor olması bölgedeki yağlanmanın daha az komplikasyonla sonuçlandığı görülmüştür. Ultrasound dalgaları yalnızca yağ dokusunu etkileyen çok yüksek frekansta ses dalgalarının yayılması ile uygulanmaktadır ve başka hiçbir dokuya zarar vermeyen bir dalgadır. Böylece yağ dokuları kanüllerle çekiliyor ve tek seferde daha fazla yağ alınmasını mümkün kılıyor.

Yine bu yöntemle kişilerin arzuladıkları kaslı veya kıvrımlı görüntüye sahip olabildiklerini hatırlatmakta da fayda olacaktır. Baklava veya sixpack olarak bilinen karın kasının görüntüsü sağlanabilir veya kalça ve göğüslerde ya da istenilen başka bir bölgede hoş kıvrımlar oluşturulabilir.

İyileşme Süreci ve Komplikasyonlar

Yöntemin çabuk bir iyileşme süreci olmasında en büyük etken ultrasound yöntemi ile daha kolay alınabilecek bir kıvama gelen yağ dokusunun rahat alınmasının payı oldukça büyüktür. Bu sayede morluklar ve şişlikler daha az olacağı gibi ağrısı da daha az olacaktır. Hasta ciddi komplikasyonlar olmayacağı için daha çabuk iyileşmiş olur.

Gerçekleşebilecek komplikasyonlar ise morluklar, şişkinlik, kızarıklık ve çok hafif bir ağrı olarak sıralanabilir. Fakat bu komplikasyonlar çok hafif şekilde oluşur ve bu yüzden daha çabuk iyileşeceği gibi daha az ağrıya sebep olacaktır.

VaserLiposuction Süreci

Vaser Liposuction işlemine gelen hasta eğer küçük bir bölge için istiyorsa işlemi lokal anestezi yeterli olmaktadır ve yaklaşık 1 saat içerisinde bitmektedir. Alan büyüdükçe işlem süresi uzamakta ve sedasyon veya genel anestezi uygulamasına gidilmekte. Bunun yanı sıra hasta ameliyattan sonra özel bir korse kullanmak zorundadır ve ortalama 3 saat sonra doktor gözetiminde yürür daha sonra ise genellikle yatmasına gerekmeden taburcu edilir.

Bazı durumlarda özellikle de geniş alanlarda yapılan çalışmalarda hastanın ilk geceyi klinikte veya hastanede geçirmesi hastanın konforu açısından iyi olacaktır. Bunun dışında olarak hasta güçlü ağrı kesiciler ile ve doktorun önerileri doğrultusunda çok fazla acı çekmesine gerek kalmadan iyileşme sürecini tamamlar.

Vaser Liposuction ve diğer tüm estetik cerrahi işlemleriniz için ise uzman kadrosu ve donanımlı klinik ortamı ile Estestar hizmetinizdedir. Estestar’ı seçmenizin ise işlemin başarılı sonuçlanması için doğru bir tercih olacağı daha önce gerçekleştirdiği işlemlerden bellidir diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir