Vaser-Hi-Def-Liposuction

VaserHi-Def Liposucition aslında VaserLiposuctionla aynı şeydir. Bu işlem vücutta spor veya diyetle erimeyen bölgesel yağlanmalar için kullanılan bir yöntemdir. Geleneksel liposuction işlemin aksine bu işlemde komplikasyonlar daha azdır. Bunun yanı sıra daha az ağrılı ve daha verimli sonuçlar çıkarabilen bir yöntemdir.

Bu yöntemde yine kanüller kullanılarak yağ dokuları alınıyor ve istenilen bölgeye aktarılabilen bir yapıda çıkarılıyor. Her türlü Liposuction ve estetik işleminiz için Estestar Estetik Cerrahi Merkezleri uzman hekim kadrosuyla ve donanımlı klinik ortamıyla sizleri bekliyor.

Erkeklerde VaserHi-Def Liposuction

Bu yöntem özellikle erkeklerde hormonal bozukluk veya kilo kaybı gibi sebeplerle normal formun dışına çıkan memeler için kullanılıyor. Bunun yanı sıra bilekler ve diz kapaklarının etrafı gibi bölgesel yağlanmalarda egzersiz ve diyet ile eritilemeyen bölgeler için kullanımı yaygındır. Bu sayede kişinin estetik bulmadığı kısımlar düzeltilebiliyor. Bunun yanı sıra baklava olarak da bilinen karın kası görünümü de alınan yağların bölgeye nakli ile görünebiliyor. Bu durumlarda kişilerin gerçekçi sonuçlar beklemesi ve bu kas görüntüsünün altında gerçek kas olmadığının bilincinde olmaları gerekir.

Kadınlarda VaserHi-Def Liposuction

Kadınlarda bu işlem daha ziyade bölgesel yağlardan kurtulmak ve bu yağlarla istedikleri takdirde göğüsleri büyütmek, kalçaları dikleştirmek veya dudakları dolgunlaştırmak için kullanılmaktadır. Bu işlem sayesinde kadınların vücutlarında estetik bulmayan yağlar alınıyor ve istenilen estetik görünümlerin elde edilmesi için dolgu malzemesi olarak kullanılıyor.

VaserHi-Def Liposuction’un Farkı

VaserHi-Def Liposuction’u geleneksel yöntemlerden ayıran en önemli fark Ultra Sound adı verilen oldukça yüksek frekanslı ses dalgalarının kullanılmasıdır. Bu ses dalgaları yalnızca yağ dokularını etkileyecek bir frekanstadır ve asla başka bir dokuya zarar vermemektedir. Yağ dokularını parçalayan ve vücuttan çıkarılması daha kolay bir forma getiren bu işlem sayesinde geleneksel liposuction yönteminden daha acısız ve çabuk iyileşen bir yöntemdir VaserHi-Def Liposuction.

Uygulama ve İyileşme Süreci

VaserHi-Def Liposuction uygulaması geleneksel yönteme oldukça yakın bir yöntemdir. Tek fark uygulanan bölgedeki yağların Ultra Sound dalgaları ile yağların alınması daha kolay bir forma getirilmesidir. İşlem sırasında yine yağ dokuları kanüller yardımı ile alınmaktadır. Küçük bölgesel yağlanma durumlarında ortalama 1 saat 45 dakika gibi bir sürede işleminiz tamamlanır ve 3 saat kadar sonra doktor nezaretinde ilk yürüyüşünüzü gerçekleştirirsiniz.

İşlem sonrası klinikte gerek kalmanıza gerek kalmadan taburcu olabilirsiniz. Büyük operasyonlarda ise ameliyat süresi uzamakla beraber hastanın ilk geceyi konforlu geçirebilmesi açısından klinikte yatması daha faydalı olabilir. Görülmesi muhtemel komplikasyonlar şişkinlik, morluk ve kızarıklar olarak sıralanabilir.

Ağrı düzeyi oldukça düşük olmakla beraber güçlü ağrı kesiciler ile kolayca hafifletilebilir. Bunun yanı sıra dolgu olarak kullandığınız yağlar %60 oranında kaybolacağı için ilk aşamada istediğinizden daha büyük bir dolgu yapılarak kalıcı dolgunun sizin istediğiniz boyutta kalması sağlanacaktır.

Kadın veya erkek, geleneksel veya Vaser Liposuction yapılacak ise tercihiniz Estetsar Estetik Cerrahi Merkezlerinden yana olması sizlerin yapılacak olan işleminizin başarılı sonuçlarından emin olmanızı sağlar. Yapılan işlemler sektördeki seneleri bulan tecrübesi ve uzman kadrosu ile yaparak başarılı şekilde sonuçlandırılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir