tup-bebek-estestar

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?
Tüp bebek tedavisi, doğal yollardan hamile kalamayan ve gebelik şansı olmayan ya da bu ihtimalin çok düşük olduğu çiftlerde, gebe kalma ihtimalini yükselten, tıbbi bir tedavi yöntemidir.

Tüp bebek tedavisi en basit hali ile, kadından alınan, tıpta ki adı Oosit olan yumurtanın, erkekten alınan sperm ile laboratuvar ortamında dölleyerek, embriyo gelişiminin sağlanıp, daha sonrasında bu gelişmiş embriyonun kadının rahmine yerleştirilme işlemidir.

Eğer bu işlemler tecrübeli ve bilgili bir ekip tarafından, uygun tıbbi laboratuvar ortamında yapılırsa başarı oranı oldukça yüksek olan bir tedavi yöntemidir.

Dünyada ilk tüp bebek İngiltere’de 1978 yılında dünyaya gelmiştir. Türkiye’de ise tüp bebek tedavisi ile doğum 1989 yılında Ege Üniversitesi’nde gerçekleşmiştir. Günümüzde çok sayıdaki çift bu yöntem ile bebek sahibi olmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Ne İçin Yapılır?

Tüp bebek tedavisi, hamile kalamayan ve çocuk sahibi olamayan çiftlerin çocuk sahibi olabilmesi için uygulanan tıbbi bir tedavi yöntemidir.

Bunun yanında dünyanın her yerinde aynı cinsten olan çiftlerin hamile kalabilmek ve çocuk sahibi olabilmek için başvurduğu tüp bebek tedavi yöntemi, donör bir erkekten alınan sperm ile gerçekleştirilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisini Kimler Yapabilir?
Tüp bebek tedavisini, alanında uzman ve deneyimli cerrah ve doktorlar yapabilmektedir. Tüp bebek tedavisinin başarılı olması için en önemli kurallardan biri, tüp bebek tedavisini uygulayacak olan doktorun, tüp bebek tedavisi alanında uzman ve deneyimli olmasının yanında, tüp bebek tedavisi uygulanacak olan ortamında tıbbi koşullara uygun, steril laboratuvar ortamı olması gerekir.

Kliniğimizde alanında uzman cerrahlarımız ile beraber verdiğimiz tüp bebek hizmeti başarı oranı oldukça yüksektir.

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılıyor?
Tüp bebek tedavisinde kadından yani anne adayından alınan oosit adı verilen yumurtaların, baba adayından yani donör erkekten toplanan spermler ile laboratuvar ortamında döllenmesi sağlanarak bir embriyo oluşturuluyor. Yine laboratuvar ortamında gelişimi sağlanan bu embriyonun küçük bir tıbbi işlem ile anne adayının yanı kadının rahmine yerleştirilmesi ile hamilelik sağlanıyor.

Uygulanan tedavi yöntemi acısız olduğu gibi elde edilen başarılı sonuçlar sayesinde çok mutlu anne babalar yarattığını söylemek yanlış olmaz.

Tüp bebek tedavisinde önemli nokta, tedaviyi uygulayacak doktorun alanında uzman olması ve tedavinin uygulandığı ortamın tıbbi koşullara uygun laboratuvar ortamı olması çok önemlidir.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer?
Toplanan spermler ile döllendirilen yumurtaların embriyo oluşumu laboratuvar ortamında gözlemlenerek ilerlenen tüp bebek tedavisinde, embriyo oluşumu yaklaşık olarak 3. Veya 5. Günde gözlemlenir.

Bu sürece göre bu embriyoların anne rahmine transferi bu günlerde yapılır ve annenin hamileliği gözlemlenmeye devam edilir.

Anneye ve babadan toplanan spermlere bağlı olan bu tedavi yönteminin süresi hakkında kesin bilgiler ancak, anne adayı ve baba adayı kliniğe başvurup, örnekler test edildikten sonra verilebilir.
İsveç tıp dünyasında, kendini kanıtlamış dünya birincisi bir ülkedir.

İsveç’in başkentinde Stockholm’de profesörHern’in, dünyanın en çok estetik ameliyat yapan sayısal değerlerle ve matematiksel algoritmalarla geliştirdiği Teknik sayesinde, minimum hata payı ve yüksek başarı oranları ile estetik ameliyatlarınızı planlıyor ve geliştiriyoruz.

Bu tekniği ile sadece hafta sonunuzu bize ayırmanız yeterli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir