biyik-ekimi

Sakal Ekimi Operasyonu Nedir?

Sakal ekimi operasyonu surattaki bıyık ve sakal bölgesinin kıl bakımından daha fazla canlılık göstermesini hedefleyen bir operasyon türüdür. Şüphesiz ki sakal ve bıyık erkek suratında bir kompozisyon oluşturur ve kişinin suratına bir kimlik kazandırır. Günümüzde oldukça yaygın olan bu yöntem sakallarında seyreklik olanlar ya da hiç sakalı olmayanlar için bir umut ışığı olmuş durumdadır.

Yüzeysel bakıldığında saç ekimini andıran basit ama etkili yöntemlerle yapılan bu operasyon istatistiklerde yüksek oranlarda pozitif geri dönüşler almaktadır. Sakalsızlık ya da seyrek sakallılığın artık kader olmadığını ortaya koyan bu yöntem git gide gelişip kolaylaşmakta ve yenilenmektedir.

Sizler de sakal ve bıyık ekimi için Estestar Estetik Cerrahi Merkezini tercih ederek doğrudan yüzünüzde gerçekleşmekte olan bir işlemin başarı şansını arttırabilirsiniz. Ayrıca daha önce yapılmış ekim işlemlerinden de yola çıkarak kurumun işlem konusundaki tecrübesi ve uzmanlığı rahatlıkla görülebilmektedir. Aynı zamanda temiz ve donanımlı klinik ortamı sayesinde yapılacak işlem sırasında hem konforlu ve rahat hem de işlem için yeterince hijyen bir ortam bulunuyor.

Sakal Ekimi Operasyonu Niçin Yapılır?

Sakal ekimi operasyonları hastanın istekleri göz önüne alınarak kalıtsal ya da sonradan oluşmuş olabilecek sorunları ortadan kaldırmayı hedefler. Yüzde yaralanmalar, ikinci ya da üçüncü derece yanıklar ve doğuştan gelen sakal kelliği problemleri bu yöntemle tarih olmuş durumdadır.

Sizinde bu tür sorunlarda ikinci kez düşünmeden başvurabileceğiniz bu yöntem teknolojiye endeksli olarak git gide gelişmekte ve sağlıklı sonuçlar alındıkça tavsiyeler sayesinde yaygınlaşmaktadır. Suratınızda sanki hiç operasyon geçirmemiş gibi doğal duracak olan bu yöntem herhangi bir cerrahi müdahale barındırmaz.

Sakal Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi operasyonunda teknik hamleler hekimden hekime farklılık gösterse de bu işlem saç ekimiyle büyük oranda aynı sayılır. Sakal olan bölgelerden alınan kökler bekletilmeden sakal olmayan bölgelere nakledilir ve bu işlemler sırasında hassas bir bölge olduğundan dolayı surata katiyen cerrahi bir hamle yapılmaz. Aynı işlemleri bıyık bölgesine uygulayarak da bıyık bölgesine ekim yapılabilir. Genelde iki bin beş yüz ya da üç bin kök ekimi yeterli olmaktadır.

Bıyık bölgesinde ise bu rakam dört yüz ila üç yüz elli arasında bir rakama kadar düşebilir. Sakal ekiminin ertesi gününden itibaren hafif bir pembemsi görüntü dışında başka bir komplikasyonu olmayan bu operasyondan sonra hastalar kendi sosyal hayatlarına hızla geri dönebilirler.

Eğer sakalınız var, fakat siz memnun değilseniz bunun için de aynı tekniklerle yapılan sakal sıklaştırma operasyonunu tercih edebilirsiniz. Sakal sıklaştırma işlemi için ve her türlü estetik işleminiz için siz de Estestar Estetik Merkezini tercih edin iyi sonuçları garantiye alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir