prp-yuz

PRP tekniği kişinin kendi kanından üretilen bir dolgudur ve bu dolgunun içeriğindeki trombositler aynı zamanda uygulanan bölgeyi gençleştiren bir biyolojik süreç başlatırlar. Bu durum hem vücudunuza yabancı bir madde almanızın önüne geçer hem de dolgu ve gençleştirme işlevini gerçekleştirir.

Bu gibi özellikleri itibariyle en yaygın estetik operasyonlardan biridir. Bununla beraber bu tekniğin en yaygın kullanım alanı yüzde yapılan operasyonlardır. PRP tekniği ile dudaklarınızı dolgunlaştırabilir, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarabilir, kaş yapınızı değiştirebilir ve kırışıklıklarınızı açabilirsiniz. Yüzünüzün görünümünü doğrudan etkileyecek bu işlemin başarılı sonuçları için ise Estestar Estetik Cerrahi Merkezlerini tercih etmeniz sizi başarılı sonuçlara bir adım daha yaklaştıracaktır.

PRP Yüz Estetiği Uygulama

PRP yüz estetiği için kullanımı yaygın olan bir yöntemdir demiştik. Peki bu yöntem nasıl uygulanıyor ve kendi kanınızla nasıl daha genç bir görünüme kavuşuyorsunuz? Bunun cevabı kanımızda bulunan trombositle doğrudan alakalıdır. Trombosit normalde vücudumuzun yaralarını iyileştiren ve doku yenileme işlemi sırasında kullanılan bir bileşendir. Bu trombosit ise sizlerden alınan kanın pıhtılaştırılması ve işlenmesi ile edilmektedir.

Dudak dolgusu gibi dolgu malzemesi olarak kullanılabilen yoğun kıvamlı bir jel kıvamını alır. Bu yoğun kıvamlı jelin ise dolgu olmaktan başka bir işlevi de içindeki trombosit nedeniyle başlatılan doku yenileme süreci uygulama yapılan alanda iyileşmelere ve gençleşmelere sebep olur. Bu bir estetik operasyon için düşünüldüğünde istenilen iki farklı etkiyi aynı anda sağlaması bakımından oldukça verimli bir materyaldir.

Yüzünüze uygulanırken ise sizlerden alınan kan dolgu jeline dönüştürüldükten sonra özel enjektörlerle istenilen bölgeye nakledilmesi ile devam eder ve yaklaşık olarak 2 tüp kan alınmaktadır. Hemen her türlü estetik operasyonda yanınızda yer alan Estestar Estetik Cerrahi merkezi PRP yüz estetiği için de en doğru adres olacaktır.

Komplikasyonlar ve İyileşme Süreci

Hasta ilk gününde hafif bir ağrı hissetse de bu ağrı kesiciler ile giderilebilmektedir. Bunun yanı sıra uygulama enjektör ile yapılacağı için morluklar, kızarıklıklar, şişkinlikler ilk birkaç gün için normal karşılanmaktadır. PRP yüz uygulaması sırasında verilen trombosit sayesinde bütün komplikasyonlar kısa sürede iyileşmektedir. Ayrıca gerdirerek kırışıklıklarınızı gidermeye yardım eden bu yöntem iyileşme sürecinin ardından yenilenme süreci gözlemlenir.

Gerdirme işleminde oluşan etki giderek artar ve ciltte ciddi bir doku yenilenmesi gözlemlenir. Bu yöntem bu gibi özellikleri ile en çok tercih edilen gençleşme estetiği işlemleri arasında yer almaktadır. Estestar Estetik Cerrahi Merkezinde yapılan işlemlerin ise yapıldığına değecek sonuçlar verdiği ortadadır. Daha önceden yaptığı işlerini incelediğinizde sizlerin de bu fikrimize destek vereceğinizi düşünüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir