prp-tedavisi

PRP Tedavisi

PRP tedavisi yaklaşık 15 yıl kadar önce diş hekimlerinin temelini attığı bir işlemdir. Yaşlılara yapılan titanyum implantların zayıf diş etine tutunamayıp düşmesini engellemek için bulunmuştur. Bu işlemin öyle bir sonuca bağlanması gerekiyordu ki hem zayıf diş etini implantı tutabilsin hem de vücuda zararı olmasın. Diş hekimleri de bugün PRP adını verdiğimiz ve daha çok estetik alanlarda kullanılan yöntem geliştirildi.

Bu yöntem hastadan alınan birkaç tüp kanın santrifüj işleminden geçerek pıhtılaştırılıp sert bir jel haline gelmesinin sağlanması ve bu sayede bir dolgu maddesi elde edilmesi temeline dayanıyor. Fakat sadece dolgu maddesi olmasının yanı sıra iyileştirme ve büyüme gibi etkileri de bulunan bu jel içindeki trombosit sayesinde yenilenme ve iyileşme süreci de oluşturur.

Estestar Estetik Cerrahi Merkezlerinde PRP tedavisi uygulaması yapılmaktadır. Özellikle de uzman kadrosu ve donanımlı klinik ortamı ile başarılı sonuçları ile adından söz ettiren Estetstar Estetik Cerrahi Merkezi ile işlemlerininiz kolaylıkla yapılabiliyor.

PRP Tedavisi Kimlere Uygulanır

Özellikle yaşlanmanın etkilerini silmesi ile öne çıkan bir yöntemdir. Özellikle hem bir dolgu maddesi olması hem de biyolojik olarak bir reaksiyon oluşturması iyileşme süreci, yenileme süreci başlatması itibariyle çift etkide bir yöntemdir demek mümkündür. Cildin yenilenmesinden dolayı cildin parlaması, göz altı morluklarının renginde düzelme sağlaması, güneş yanıkları ve lekelerine karşı düzeltici etki yaratması, kırışıklara dolgu olması itibariyle bu tarz etkileri bekleyen herkese uygulanabilir.

Bu yöntemin en ilgi çekici tarafı ise sizin kanınızdan elde edilen bir madde sayesinde bu etkileri elde ediyor olmanız ve dışarıdan başka bir malzeme veya bir ameliyat içermemesidir. Bu durum da insanların PRP yöntemi tercih etmesini açıklıyor diyebiliriz.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır

Mezoterapi yöntemi ile yapılan uygulamalarda 15 günlük periyotlarda 3 veya 4 seans olarak uygulanabilir PRP tekniği. Bu seanslar bittikten sonra 8 aylık bir süreç beklenir ve bu 8 ayın sonunda ise 3 veya 4 seanslık bir uygulama daha yapılır.

Dolgu ve mezoterapinin birlikte uygulandığı başka bir protokol daha bulunuyor ve bu protokolde 21-28 günlük arayla PRP tedavisi uygulanır daha sonra doktor 6 aylık bir sürecin sonunda hastanın ihtiyacı olduğunu düşünürse 1 kür daha uygulama yapar.Genellikle alkol, sigara ve benzeri kötü alışkanlıkları olan hastalarda bu ikinci kürün uygulanması daha sık görülür.

Estestar Estetik Cerrahi Merkezine giderek sizler de daha önce yapılan PRP işlemlerinin sonuçlarını inceleyebilir ve yapılan işlemlerin başarı oranını kendiniz gözlemleyebilirsiniz. Geçmiş işlem sonuçlarını inceledikten sonra ise araştırmanızın Estestar Estetik Cerrahi Merkezinde biteceğinden emin olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir