sac-prp

PRP Saç Tedavisi Nedir?

Cilt yenilemede de kullanılan PRP tedavisi saçta da ciltte alınanlar kadar sağlıklı geri dönüş alan ve platet maddesine dayanan bir uygulamadır. Saç dökülmesini durdurmak ve yeni saç çıkarmak maksadıyla yapılan bu uygulamada herhangi bir cerrahi dokunuş yoktur. Seanslar halinde bölünen bu yöntem ile eski saçlarınıza kavuşmak artık hayal değil. Prp ve daha pek çok estetik hizmeti için Estestar Estetik Merkezi doğru bir tercih olacaktır.

Bunun sebebini açıklamak gerekirse uzman hekim kadrosu ve donanımlı kliniğinden kesinlikle bahsedilmelidir. Bunun yanı sıra kliniğe girdiğiniz andan iyileşme süreciniz tamamlanana ve normal yaşantınıza geri döneceğiniz ana kadar tüm personelin güler yüzlü ve ilgili tavrı da ayrıca dikkat çekiyor.

PRP Saç Tedavisi Niçin Yapılır?

Saçlarında geri dönüşü zor yıpranmalar olan her bireyin PRP saç tedavisine başvurabileceği gibi dökülme sorunlarıyla karşılaşan hastalar da bu yöntemden yararlanabilirler. Bu tedavinin maksadı saç kökleri altındaki kan dolaşımını cerrahi bir müdahale olmadan canlandırmak, saç dökülmesini ortadan kaldırmak ve sadece yeni saçlardan ziyade daha canlı, daha parlak ve daha sağlıklı saçlar ortaya çıkarıp sizi öncekinden daha genç bir kafa derisine kavuşturmaktır.

PRP Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Üç veya altı seans süren bu uygulamada PRP saç tedavisi gerek çevresel, gerekse kişisel faktörler ile kaybettiğiniz ya da yıpranışını izlediğiniz saçlarınızı geri getirmek veya tamir etmek için geliştirilmiş bir teknolojidir. Prp tedavisi bu etmenler nedeniyle yorulan saçların, kişinin kendi kanında olan iyileştirici maddelerin sorunlu bölgeye transfer edilmesi ile gerçekleşir. Kanda bulunan büyüme etmeni adıyla bilinen bu yapılandırıcı ve onarıcı malzemeler ayrıştırılarak saç bulunan deriye mezoterapi ve napaj yöntemi ile enjekte edilir.

Kişiden alınan 10cc kadar kan santrifüj cihazına yerleştiriliyor ve cihazın yüksek devirde çalışması sonucunda iki önemli madde ortaya çıkıyor. Platet yönünden zengin olan bu maddeler tamda saç köklerinin yapılanması ve kan dolaşımının hızlanması için gerekli maddelerdir. Bu tip vakalarda sorunun tam olarak ne zaman çözüleceğini ve seans sayısını belirlemek için kişinin yaşını bu sorunlarla ne zamandır başa çıkmaya çalıştığını ve saç yapısını bilmemiz gerekse de ortalama olarak üç veya altı seans süren operasyonlardır

Lokal anestezi maksadı ile sürülen kremin kullanımı, sorunlu bölgenin dezenfeksiyon işlemlerinden geçmesi ve kanın santrifüj edilmesi PRPnin uygulanması ve uygulama lokasyonunun temizlenmesi şeklinde devam eden prosedürün ortalama 35-40 dakikalık bir süre içerisinde tamamlanması öngörülür. İşlem sonrasında kişi sosyal hayatına devam edebilecek şekilde olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir