popo-estetigi

Popo Estetiği Nedir ?

Tıpta gluteus olarak adlandırılan popodaki kaba eti oluşturan kasların az gelişmiş olmasından dolayı ortaya çıkan estetiki bir problem olarak görülen küçük popolara uygulanan protez implantların genel tanımıdır. Yine buna bağlı veya yaşlanmanın getirilerinden olan popo kaslarının hacim kaybetmesi durumunda da başvurulabilinecek bir yöntemdir.

Pek çok ünlünün de başvurduğu bu yöntem başta kadınların fiziklerine olan ilgilerine endeksli olarak popülerliğini her geçen gün zirveye yaklaştırmaktadır ve operasyonlar sonucunda elde edilen pozitif geri dönüşler kadınları bu sorunları için bıçak altına yatmak ve popo estetiği hususunda cesaretlendirmektedir.

Yeterince cesaret toplamış olan kadınlar için ise ilk iş doğru bir cerrahi klinik bulmaktan geçiyor. Bu noktada ise yılların getirdiği tecrübe ve işe duyulan saygı ile gerçekleştirilen özenli ve titiz çalışmaları ile Estestar Estetik Cerrahi Merkezleri imdadınıza yetişiyor diyebiliriz. Hijyenik ve donanımlı klinik ortamı tecrübeli ve işinin uzmanı hekimlerden oluşan kadrosu ile Estestar her türlü estetik cerrahi işleminizde güvenle gidebileceğiniz bir adres konumundadır.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Gluteus kas grubunun arkasına ya da içine yerleştirilen implantlar bu kas grubunu destekleyerek arka kısma doğru daha çıkıntılı ve dolgun durmasını sağlamaktadır. Klasik yöntem ise implantın büyük glutel kısmın altına yerleştirilmesi sureti ile yapılmaktadır. Bu bölgede kullanılan implantların özellikleri göğüs büyütmede kullanılan protezlerle işlev açısından bir farklılık göstermemektedir. Fakat popo estetiği için kullanılan protez diğerine oranla daha sert bir yapıya sahiptir.Bu protezlerin sert olmasının iyi yönde getirilerinden biride darbe alındığı zaman sızdırma veya patlama yapmamasıdır.

Protezin sert olmasına karşın yinede kalça bölgesinde hissedilmeyecek bir yumuşaklığa sahiptir. Bu operasyonlar için başta meme implantları kullanılmış fakat daha sonra bu bölge için farklı dinamiklerde bir proteze ihtiyaç duyulduğu keşfedilmiştir. Ameliyat sonrasında ise hasta tanga dahi giyse ameliyat kısmı dışarıdan görünmeyecektir.

Popo Estetiği Kimlere Yapılır?

Popo estetiği operasyonu her ne kadar bayanlara özgü gibi görünse de böyle değildir. Bu operasyonlara bayanlar kadar erkeklerde başvurmaktadır. Daha çok kalçalarını yeterli bulmayan ve biraz daha hacim isteyen bayanlara yapılır. Erkeklerde ise asıl şikayet pantolon giyildiğinde arkada kalan boşluk kısmının giderilmesi üzerinedir. Erkek hastalarda genel sorun kalçanın dolgun görünmesinde etmen olan gluteus kas grubunu az gelişmiş ya da gelişmemiş olmasıdır.Yani on sekiz yaşını doldurmuş ve sağlıklı olan her insan cinsiyet gözetmeksizin bu operasyona başvurabilir.

Popüler kültürün esnek güzellik anlayışlarından ortaya çıkmış olan “dolgun kalça güzel kalçadır” anlayışı bu tür operasyonların önünü açmış ve hali hazırda kendi görüntüsünden hoşnut olmayan pek çok insan içinde umut ışığı olmuştur. Sizler de estetik bulmadığınız kalçalara sahipseniz ve bu durumu tersine çevirmek istiyorsanız Estestar Estetik Cerrahi Klinikleri güvenilir ve kaliteli bir hizmet ile size yardımcı olmaktan gurur duyacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir