Obezite Tüp Mide Tedavisi

obezite

Obezite Tüp Mide Tedavisi

Obezite sorunu kuşkusuz ki çağımızın en büyük sorunlarından biridir. Bu sorunun ülkemizde de ne yazık ki gitgide artmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu noktada 90’lı yıllardan beri obezite tüp mide ameliyatı uygulanıyor. Obezite tüp mide tedavisi ameliyatının tıpta kullanılan adı, SleeveGastrektonomi’dir.

Tüp mide tedavisi için uygulanan bu ameliyatta bilinen gastrikby-pass ve bunun yanında biliopankreatikdiversiyon operasyonları uygulanamayacak kadar kiloya sahip olan obezite hastaları için uygulanır.

Bu uygulamada tüp mide ameliyatı, uygulanan hastaların tahmin edilen orandan daha fazla ve daha önemlisi yeteri kadar kilo kaybettiğinin farkına varılması ile birlikte bu teknik sayesinde uygulanan bir obezite ameliyatı olarak tıpta kullanılmaya başlanmıştır.

Obezite gibi ciddi bir problemin önüne geçen bu uygulamayı Estestar Estetik Cerrahi Merkezlerinde güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Uzman hekim kadrosu ve klinik ortamının donanımlı olmasının yanı sıra bu ameliyata özel olarak diyetisyen danışmanlığı da yaparak hastanın iyileşme sürecini ve kilolarını verme sürecini kolaylaştırıyor.

Obezite Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Obezite tüp mide tedavisi için yapılan ameliyat yani tıptaki adı sleevegastrektimi denen ameliyat kısıtlayıcı bir ameliyattır. Midedeki büyük bir kısım cerrahi olarak uzunlamasına çıkarılır. Midenin, yemek borusu ile bileşke bölümünden başlanarak, on iki parmak bağırsağı ile birlikte birleştiği alana kadar mide dokusu kesilir ve adeta bir tüp biçimine getirilir.

Laparoskopik olarak uygulanan bu ameliyat, karında açılan 5 tane 1 santimetrelik deliklerle uygulanır. Midenin çerçevesinde bulunan kalın bağırsak, pankreas, dalak ve karaciğer ile olan bağlantılar cerrahi bir yöntemle açılır.

Bu işleme Ligasure adı verilir ve ultrasonik kesme işlemiyle çeşitli aletler kullanılarak gerçekleştirilir.Obezite tüp mide ameliyatı yaklaşık olarak 2 ila 3 saat sürer. Hasta ameliyat esnasında genel anestezi altında tutularak uyutulur. Geriye kalan tüp şeklini almış midede, stapler denilen dikiş aletleri ile kapatılır ve kesinlikle el ile dikilmez.

Obezite Tüp Mide Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Obezite tüp mide tedavisi için yapılan ameliyat vücut kitle endeksi 40’tan daha büyük olan insanlar, vücut kitle endeksi 35’ten büyük olan ya da yandaş hastalığa sahip olan insanlar ve bir yıllık rejim, ilaç tedavisi ve düzenli egzersize rağmen kilo kaybı yaşayamayanlar için uygundur.

Obezite tüp mide tedavisi ameliyatı bittikten sonra 120 kilo ile operasyona girmiş bir insanın yaklaşık olarak 40 ila 60 kilo arasında kilo kaybı yaşanması çok mümkündür. Estestar ile sizler de tüp mide tedavisi ve estetik görünümünüzdeki bozuklukları gidermek için yapılan her türlü işlemde sizler için güvenli ve uzman bir adres oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir