gogus-kucultme

Göğüs Küçültme

Göğüs estetiğigenel olarak büyütmek için yapıldığı düşünülse de küçültme işlemi de yapılabiliyor. Bazı kadınlar çok büyük memelerden şikayetçi olabildiği gibi bunların yaptığı ağırlık nedeniyle bel ağrısı gibi rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Erkeklerde de hormonal bozukluk nedeniyle görülebilen meme büyümesi de bu yöntemlerle normal formuna dönüştürülebiliyor.

Yani göğüs küçültme ameliyatları hem kadınlarda hem erkeklerde yapılabilen bir uygulama. Uygulamanın başarılı sonuçları için profesyonel hekim kadrosu ile Estestar Estetik Cerrahi Kliniği her zaman hizmetinizdedir. Kurumun daha önceki çalışmalarını incelediğiniz zaman sizler de aynı fikirde birleşip tercihinizi Estestar’dan yana kullanmak isteyeceksiniz.

Erkeklerde Göğüs Küçültme

Erkeklerde hormonal bozukluklar nedeniyle veya kilo aldıktan ya da kilo kaybından sonra görülebiliyor. Bu durum bazen sıkı diyetler ve spor salonlarında yapılan egzersizlerle düzelebilirken. Bazı durumlarda meme ucu bölümünde bir yağ dokusu kalır ve spor veya diyetle kaybedilemez. Bu durum memenin spor ve diyetle kazandığı sıkılığın yanında oldukça yağlı ve gevşek durur bu durum ise estetik bir bozukluğa yol açar. Bu durumlarda liposuction, göğüs küçültme ameliyatı gibi seçenekler ile bu durum kolaylıkla çözülebiliyor.

Normal formuna kavuşan meme kişinin beğenmediği yeri ile barışmasını, daha özgüvenli tavrını ve sosyal yaşantısı içerisinde ilişkileri daha sağlıklı bir birey olmasını sağlıyor. Cinsiyet ve estetik işlemin içeriği fark etmeksizin başarılı sonuçlar için tercihiniz Estestar’dan yana olursa işlem sonuçlarından yana içiniz rahat olacaktır.

Kadınlarda Göğüs Küçültme

Kadınlarda göğüs küçültme operasyonları daha çok boyutun kişi tarafınca beğenilmemesi veya kişinin zayıf olduğu durumlarda bel ağrısı yapması sebebiyle yapılıyor demek mümkün. Aynı zamanda aşırı kilo kayıplarından sonra da oldukça gerekli olan bir operasyondur. Bunun haricinde olarak bu operasyon genellikle dikleştirme veya biçimlendirme işlemleri de yaptırabiliyor ve kişi tam istediği ölçülerde bir memeye sahip olabiliyor.

Göğüs Küçültme Operasyonu ve İyileşme Süreci

Bu tarz bir işlem için bilinen üç çeşit operasyon vardır. Bunları sıralayacak olursak izsiz göğüs küçültme, lolipop iziyle göğüs estetiği, ters “T” iziyle yapılan göğüs estetiği diyebiliriz.
İzsiz göğüs küçültme işleminde ise kişinin küçült göğüs küçültme işlemine ihtiyacı olmalıdır. Meme ucundaki bir veya iki santimetrelik sarkmalar için uydundur. Ameliyat sonrası iz olmadığı için izsiz göğüs küçültme operasyonu olarak adlandırılır.

Lolipop iziyle göğüs estetiği operasyonu ise orta boyutta küçültme işlemi için uygulanmalıdır. Son zamanlarda ise oldukça popüler olan bir yöntemdir. Memenin ucundan başlayacak şekilde aşağıya dik inen bir lolipop şeklinde açılan kesitten fazlalık deri ve yağ tabakasının alınmasını sağlamaktadır.

30 santimetrelik küçültme işlemleri için uygun olacaktır.
Ters “T” izi ile yapılan göğüs küçültme operasyonu ise büyük sarkmalarda ve memelerde uygulanmaktadır.En sık kullanılan yöntemlerden birisi olmasının yanı sıra meme ucunun etrafından dolaşacak ve aşağıya inecek ters bir “T” harfi şeklinde açılan kesitten alınan dokularla küçültme sağlanmaktadır.

Erkeklerde ise bu işlemin haricinde olarak liposuction gibi bir tedavi yöntemi daha bulunuyor.

Bu yöntem ile bölgedeki lokal yağlanma alınarak göğüs normalleştiriliyor. Meme ucundaki yağlanma bir enjektör yoluyla alındıktan sonra birkaç gün morarma veya şişlik, kızarıklık gibi sorunlar görülse de çok kısa sürede iyileşir ve doktorun onayı ile bir hafta içerisinde spor yapmaya ve işe gitmeye başlayabilirsiniz.
Kadınlarda durum ameliyatın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermekle beraber hemen hemen aynı süreçlerde iyileşse de büyük operasyonlarda bu süreçler uzayabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir