cipli-gogus-estetigi

Meme Büyütme

Göğüs büyütme operasyonları estetik alanın en sık danışılan işlemleri arasındadır. Meme büyüklüğünden memnun olmayan kadınlar için yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama birkaç farklı yöntemle yapılabilmektedir bunlardan bazıları silikon protez, kişinin kendi yağ dokusu veya dolgu jeller ile yapılabilmektedir.

Ameliyatsız göğüs büyütme yöntemleri bulunsa da ameliyat daha kalıcı ve daha kesin sonuçlar vermektedir. Estetik konusunda uzman hekim kadrosu ve donanımlı klinikleri ile öne çıkan Estestar Estetik Cerrahi Merkezi ile göğüs büyütme dahil pek çok estetik işleminizi başarılı sonuçlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Kendi Yağ Dokunuzla Göğüs Büyütme

Kişinin bel ve karın bölgesinden alınan yağların meme içine enjekte edilmesi ile uygulanır. Bunun yanı sıra bu işlem aynı zamanda liposuction barındırmaktadır. Yani göğüslerinizi büyütürken belinizi inceltebilir veya karnınızdaki bölgesel yağlanmalardan kurtulabilirsiniz. Bu işlem için bu bölgelerde bir miktar yağ dokusu bulunmalıdır. Bunun haricinde olarak başka bir bölgeden de yağ alımı yapılabilmektedir fakat sonuç olarak alınabilecek bir miktar yağ dokusu vücudunuzda olmalıdır.

İşlem sonrası memelere enjekte edilen yağ dokusunun %60’lık bir kısmı 3 ay gibi bir sürede kaybolacağı için kişinin talep ettiğinden daha büyük memeler yapılmaktadır. Kendi yağ dokunuzla meme büyütme operasyonu sonrasındaki iyileşme süreci de oldukça hızlıdır.

Silikon Protez İle Göğüs Büyütme

Silikonun vücudumuza en az zarar veren maddelerden olduğu bilinmektedir. Bu yönü ile bu tarz işlemler için oldukça uygun bir yapısı olan silikon laboratuvar ortamında işlendikten sonra vücudunuzun içinde kullanıma en uygun hale getirilir. İstediğiniz boyutlarda bir silikon protez yapılarak memelerinizin içine cerrahi bir işlemle yerleştirilerek memelerinizin büyümesi sağlanır. Geri dönüşü olan bir ameliyattır ve ileride silikonlar çıkarılabilmektedir.

Ayrıca yanlış bilinenlerin aksine dövüş sporları, uçak yolculukları, dalış gibi aktivitelere engel oluşturmaz ve hasta çok kısa bir süre içerisinde normal yaşantısına dönebilmektedir.

Jel Dolgu ile Yapılan Meme Büyütme

Bu işlem liposuction ile oldukça benzer bir yöntemdir sadece burada kendi yağ dokunuz değil yapay bir jel ile gerekli dolgunluk sağlanmaktadır. Yağ dokusu ile yapılan dolguda olduğu gibi doğal bir görünüm sergilemektedir. Ayrıca dokunulduğunda da anlaşılmamaktadır. Yapılan işlemin sonucunda kişinin göğüsleri istediği boyuta getirildikten sonra kişinin kendisine özgüveni artar ve sosyal hayattaki ilişkileri daha sağlıklı gelişir.

Bu durum hastaların beğenmedikleri kısımları ile barışmalarını sağlamaları açısından oldukça faydalıdır. Yöntemi fark etmeksizin her türlü göğüs biçimlendirme işlemin Estestar uzman hekim kadrosu ve donanımlı klinik imkanlarıyla yanınızda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir