liposuction-liposaksin

Liposuciton kısaca özel enjektörlerle bölgesel yağlanmaya neden olan yağ dokularının alınması işlemidir. Oldukça yaygın bir kullanımı olduğu biliniyor fakat yine çıkan tekniklerin gölgesinde kalarak her geçen gün daha az tercih ediliyor. Bu yöntemin en büyük artısı ise bölgesel yağlanma sorununuzu çözerken göğüslerinizi dolgunlaştırmanızı veya kalçalarınızı dikleştirmenizi sağlayabiliyor olmanız.

Vücudunuzdan alınan yağ dokuları vücudunuzun istediğiniz başka bir bölgesinde kullanılabiliyor. Böylece kişinin estetik bulmadığı yağ dokuları alınarak kişinin estetik kıvrımlara sahip olması için kullanılabiliyor.

Özellikle silikon protez yöntemini vücutlarında yabancı bir madde almak istemeyenler için iyi bir alternatif yöntem olduğu söylenebilir. Yöntemle elde edilen yağ dokusunun vücudunuzun başka bir yere aktarımında ilk etapta büyük bir büyüme görülse de bu yağ dokularının ancak %40’ının vücudunuzda kalıcı bir dolgunluk yarattığını yani yarısının zamanla kaybolacağını ve istediğiniz ebatlara kısa süre içinde geleceğini söyleyebiliriz.

İşlem Süreci ve Uygulama

Uygulama sırasında bir çeşit enjektör ile kişinin estetik bulmadığı yağ dokuları alınır. Bu işlem sırasında hastaya lokal anestezi yapılması uygun olsa da daha büyük bölgelerde yapılacak işlemler için sedasyon veya genel anestezi uygulamaları da tercih edilebilmektedir. Küçük bir bölgesel yağlanma ortalama 1 saat 45 dakika gibi bir süreçte tamamlanır. Kişinin o gün içerisinde taburcu olması mümkündür.

Çalışılan bölgenin büyüklüğüne göre ilk geceyi klinik ortamda geçirmesi daha konforlu olmasını sağlayabilmektedir. Yurtdışından gelen hastalar 3.günün ardından doktorlarının izin vermesi halinde geri dönebilirler ve uçak yolculuğu sırasında bir sorun oluşmaz.

Görülebilen Komplikasyonlar

Uygulanan bölgede şişliklere, kızarıklıklara, morluklara veya ağrılara neden olabilmektedir. Bu komplikasyonlar geçicidir. Ağrılar için güçlü ağrı kesiciler kullanılması uygun olacaktır. Liposuction dolgu yaptıranlar için ise yapılan dolgunun istediğinizden daha büyük olması kalıcı sonucun istediğiniz boyutta sağlanması amaçlıdır. Hacminin %60’ını kaybedecek olan yağ dokusunun %40’ı sizin istediğiniz boyutları sağlayacak şekilde uygulanır.

Liposuciton dolgu aynı zamanda protez dolguya oranla daha doğal ve estetik bir duruşa sahiptir. Doğal ve estetik görüntüsü nedeniyle de tercih edilen bir yöntem olsa da geleneksel yöntemin ilerisine geçen yöntemlerin çıkması geleneksel liposuction yönteminin kullanımını azaltmaktadır.

Ayrıca her türlü liposuction ve estetik işleminizde sizlerin yanında olan Estestar Estetik Merkezi sayesinde her türlü estetik işleminiz artık çok kolay. Bunun yanı sıra uzman bir kadroya ve donanımlı bir merkeze sahip olan Estestar sizlere başarılı sonuçlar ile hizmet vermeye devam etmekte. Ayrıca merkeze giderek geçmiş operasyonların sonuçlarını inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir