lamınate-dis-kapalama

Laminate Porselen

Laminate porselenler genelde dişlerin ön kısımlarında uygulanan ince porselen yapılardır. Laminate porselen operasyonunda diş yapısında çok az veya hiçbir uyuma gerek kalmadan yapılan işlemdir. Laminaların özel yapıştırıcıları ile yapıştırılması ile renk geçirgenliğinin kusursuz olması bebeiyle estetik olarak oldukça iyi sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Laminate porselen uygulaması teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak son derece hızlı ve kolay yapılan bir tekniktir. Kesinlikle hassas yöntemlerle uygulanan laminate porselen işleminde çok ince yapılarla üretilen laminalar dişin çevre dokularla oldukça iyi bir uyum sağlar.

Laminate porselen ve her türlü estetik cerrahi işleminiz için Estestar Estetik Cerrahi Merkezi sizlerin yanında. Uzman hekim kadrosu, donanımlı klinik ortamı ile başarılı sonuçları ile ismini duyuran Estestar’ı tercih ederek işleminizin başarılı sonuçlarını garantileyin.

Laminate Porselen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Laminate porselen uygulaması yapılmadan önce hastanın tedavi yapılması gerekmektedir. Tedavide hasta için en uygun olabilecek gülüş tasarımı yapılmaktadır. Bu noktada öncelikle diş etlerinin sağlıklı olması uygulamanın sağlığı için çok önemlidir. Uygulamada estetik beklenti oldukça yüksek olduğu için ilk etapta diş taşı temizliği ve küretaj tedavilerinin yapılması gerekmektedir. Bunun yanında diş etlerinde eğer şekil bozukluğu varsa bu bozukluğun iyileştirilmesi gerekmektedir.

Bu işlemlerden sonra ağızdan ölçüler alınıp diş yapılarının ilk hallerini korumak ve gerekli olan düzenlemleri yapmak için oldukça gereklidir. Dişlerin normalden daha arkada olması gibi bir problem var ise aşındırma işlemine gerek kalmadan hasta lokal anestezi altında dişleri uyuşturulup dişlerin ön kısmındaki tabaka kaldırılır.

Bu işlemin sonucunda ise lamite porselenlerin ölçüleri belirlenir. Bütün bu uygulamalar hastanın ağzından uygulanacak yöntemlerdir. Diğer diş uygulamalarına göre en kısa sürede tüm işlemler tamamlanmış olur.

Laminate Porselen Uygulaması Kimlere Yapılabilir?

Laminate porselen operasyonu çeşitli diş problemleri yaşayan insanlara yapılabilir. Bunlar; aşınmış ya da kırık dişlerin düzeltilmesi için, birbirinden ayrık olan dişlerin iyileştirilmesi için, düzensiz ve seviye problemi olan dişlerin iyileştirilmesi için uygulanabilir. Bunların yanında çeşitli antibiyotik kullanımlarının sonucunda ve flor kullanımı sebebiyle dişte renkleşme sorunu yaşanması durumlarında da uygulanabilir.

Ayrıca estetik açıdan dişlerinden memnun olmayan kişiler için de laminate porselen uygulaması yapılabilir.

Laminate Porselenlerin Kullanım Süreleri Ne Kadardır?

Laminate porselenlerin doğru bir şekilde yapıştırılması ve kaliteli porselenin kullanılması ve doktorun ne kadar profesyonel olduğuna bağlı olarak kullanım süreleri değişebilse de hastanın uygulama sonucunda iyi bir ağız bakımı yapmasına göre de kullanım süresi değişebilmektedir.

Laminate porselen işleminizi Estestar Estetik Cerrahi Merkezinde yaptırın siz de daha uzun ömürlü bir laminate porselene sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir