kol-gerdirme

Kol Germe

Günümüzde estetik operasyonlar teknoloji geliştikçe yenilenmeye ve kendini değiştirmeye devam ediyor. Kol germe estetiği ameliyatı da günümüzde insanlar tarafından çok fazla tercih edilen estetik operasyonlardan bir tanesidir. Kol germe estetiği ameliyatı kolların üst bölgelerinde, iç ve arka yerlerinde sarkmalar oluşması ile genel olarak yağ birikimleri ve deri sarkması gibi durumlarla ortaya çıkmaktadır.Bu bölgelerde deri altında ya da deri üstündeki dokular daha gevşek olduğu için genel olarak ailesel yatkınlık, kilo alıp verme, yaşlılık, güneşte fazla kalmak ve yer çekimi gibi sebepler derideki gevşeme ve sarkmaları daha da arttırmaktadır.

Bu şekilde seyreden sarkma ve gevşemelerin en etkili çözümü elbette ki cerrahi uygulamalardır. Kol germe uygulamaları yaklaşık 1 ya da 3 saat arasında sürebilmektedir. Bu yazıda kol germe operasyonları ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Bu uygulama iki farklı şekilde yapılabiliyor. Kol germe estetiği ameliyatı deri fazlalığını çıkarma ve yağ alma gibi iki teknikle yapılmaktadır. Bazı hastalar için iki teknik aynı anda yapılabilmektedir. Kol germe operasyonu dirsek bölgesinden başlayarak koltuk altına kadar olan bölge için yapılmaktadır.

Bu bölgede oluşmuş kol sarkmaları düzenlenmektedir. Sonrasında operasyona giren hasta için bu ameliyat yalnızca koltuk altından yapılır ve küçük bir kesik ile kol içeriye doğru gerilerek kol germe operasyonu tamamlanmış olmaktadır.

Böylelikle hastada ameliyata dair herhangi bir iz kalmayacaktır. Kol germe estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu operasyon yaklaşık olarak 1 veya 3 saat kadar sürmektedir. Operasyon sonucunda kol korseleri gerekmektedir. Kol korselerinin hastada kalma süreleri yaklaşık olarak 2 ila 3 hafta sürer.

Bir süre sonra ise kollarda oluşan izler zaman geçtikçe azalmaya başlar. Kol germe ameliyatınızı Estestar ile başarılı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Uzman kadrosu ve donanımlı klinik hizmeti sayesinde artık tüm estetik işlemleriniz kolayca gerçekleştirilebiliyor.

Kol Germe Uygulamasında Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasındaki dönemde hastada hiçbir şekilde ağrı yaşanmaz hatta ağrılar yok denecek kadar az görülür. Kol germe ameliyatı sonrasında eğer bir ağrı görülürse ağrı kesiciler bu ağrıları dindirebilmek için yeterli olacaktır. Hasta, ilk iki hafta yalnızca günlük işlerini yapabilir.

Kollarını mümkün olduğunca kullanmayacağı aktivitelerde bulunmalıdır. Hastanın kollarının içinde bulunan izler ilk dönemlerde kırmızı ve kabarık görünecektir fakat bu izler zaman geçtikçe incelmeye başlayacak ve rengi solmaya başlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir