Kök Hücre İle Saç Ekimi

sac-prp

Kök Hücre İle Saç Ekimi Nedir?

Saçların zamanla ya da doğuştan kaybedilmesine çare olarak çıkmış, tarla ve tohum mentalitesi ile çalışan gelişmiş ve çok tercih edilen bir saç ekimi yöntemidir. Estetik ınternatıonal labarotuvarlarında senelerce süren arge çalışmaları sonucunda mükemmelleştirilen ve saçların tamamına yakınının tekrar gün yüzüne çıkmasını sağlayan bir tekniktir. Saç ekimi için alternatif bir yol arayan hekimler, saçı mercek altına aldıkları dönemde kök hücrenin de yapısını anlamaya çalışmaktaydı.

Geçtiğimiz yıllarda meyvesini veren bu araştırmalar artık insanlara bir umut ışığı olabiliyor ve saç ekimi hususunda devrim niteliğinde işler ortaya konulmasını sağlıyor. Estestar Estetik Cerrahi Merkezinde de yapılan kök hücre saç ekimi tedavisi uzman hekim kadrosu ve donanımlı klinik ortamı ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

Kök Hücre İle Saç Ekimi Niçin Yapılır?

Saçlarımız çoğu zaman biz fark edemesek de gün içinde fazlası ile yıpranmaktadır. Bu yıpranmalar saçı güçsüzleştirdiği gibi dökülmesine de neden olur. Çağımızın yaygın mental hastalıklarından biri sayılan stres gün içerisinde vücudun geri kalanına etki ettiği gibi saçlara da etki eder ve bu etkinin saç dökülmesine yol açabildiği ispatlanmıştır. Bu tür durumlarda daha fazla bu sorunla uğraşmak istemeyen her birey gerek doğuştan gerekse doğumdan sonraki saç kaybı vakaları için kök hücre tedavisi yöntemi gönül rahatlığı ile kendileri üzerinde uygulatmaktadırlar.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle hastanın saç bakımından daha verimli olan kısmından alınan kök hücrelerin ve yağ dokularının daha az verimli olan kısma enjekte edilmesi gerekiyor. Fakat bu kadar basit değil. Az öncede belirtmiş olduğum üzere kafadaki tarla tohum ilişkisini canlı tutmak için ekim yapılacak bölgenin kök hücre tedavisi için hazırlanması daha basit bir dille söylemek gerekirse eser miktarda verim kazandırılması gerekiyor.

Bu noktadan sonra saçtan yoksun olan bölgeye sağlıklı kısımdan alınan kök hücre enjeksiyonu yapılıyor. Bu enjeksiyon hastanın kendi yağlı dokusundan alınan ve zenginleştirilen kök hücre solüsyonunu içeriyor. Klasik saç ekiminde yapılan proseslerte doku çeşitli kimyasal solüsyonlar ile şişirilerek dar alanda çalışma zorunluluğu bir noktaya kadar azaltılıyordu. Fakat daha sonraki tetkiklerde bu kimyasalların saçın tutunmasını negatif yönde etkilediği saptandığından bu yöntem kök hücre tedavisinde kullanılmamaktadır.

Bu ekimlerde başarılı geri dönüş oranı gayet yüksektir. Başarılı sonuçlar Estestar Estetik Cerrahi Kliniğinde yapılan işlemler için sıradan olmuş durumdadır. Sizler de Estestar’ı tercih ederek uzman bir doktor kadrosundan hizmet alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir