Kök Hücre Diş İmplant

kok-hucre-dis-implant

Kök Hücre Diş İmplant

Dişlerimiz yüzümüzün en önemli ve karakteristik yapıları arasındadır. Ayrıca gıda tüketimimiz konusunda da oldukça önemli bir işleve sahiptir. Bu açıdan diş ile ilgili problemleriniz hem beslenmenizi hem de estetik görüntünüzü etkilemektedir ve tedavi edilmelidir. Tedavi için ise birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler implant tedavisi, kök hücre diş implantı, porselen veya zirkonyum kaplama şeklinde sıralanabilir ve daha da çeşitlendirilebilir.

Bu işlemlerin tamamı diş kaybı, dişin estetik görünümünde değişiklik, dişin beslenme işlemlerindeki aksamalar gibi sorunlar için kullanılmaktadır. Oldukça yeni bir gelişme olan kök hücre diş implantını ülkemizde uygulayan nadir kliniklerdendir Estestar Estetik Cerrahi Merkezleri.

Sizler de kök hücre diş implantı ve hemen her türlü estetik kaygınız için Estestar Estetik Cerrahi Merkezine danışarak uzman hekim kadrosu ve donanımlı klinikleri ile başarılı estetik sonuçlarını garantileyebilirsiniz.

Kök Hücre Diş İmplantı Nasıl Uygulanır

Bu yöntem oldukça yeni olmakla beraber her gün yeni bir işlevi fark edilen kök hücreler tarafından sağlanmaktadır. Yapılan araştırmalarda diş şeklinde bir iskelet yapının damağa takılması ve bölgeye kök hücrelerin aktarılması orada zaman içinde iskeletin yapısına uygun bir diş oluşturulmasını sağlamıştır.

Klasik implant yöntemi aksine daha kolay iyileşir, daha sağlam bir diş elde edilir ve en önemlisi kişinin doğal kendi dişi olmuş olur. Özellikle dişlerin sadece çiğneme işlevi olmaması ve tat alma duygusunu da etkilemesi itibariyle bu yöntemle yapılan diş tedavileri en ideal sonuçları sağlayacaktır. Beslenmesine ve damak tadına düşkün insanlar için bu gelişme oldukça sevindiricidir.

Kök Hücre Diş Tedavisi İyileşme Süreci

Tedavi sırasında yalnızca iskelenin yerleştirildiği alanın küçük komplikasyonlarının iyileşmesi beklenir ki doktorunuzun verdiği ilaçlar ve öneriler doğrultusunda oldukça kısa sürecektir. Ayrıca yöntem oldukça acısız olup uygulama sonrasında sızlama yapmamaktadır. Bunun yanı sıra işlem sırasında oluşan diş doğal yapıda olması itibariyle yabancı bir maddeyi vücudunuza almamış olmanızın avantajlı sunmaktadır sizlere.

Yabancı madde kullanımı olmaması komplikasyon sayısını azalttığı gibi işlem sonrası iyileşme sürecini de kısaltacaktır.

Kök Hücre Diş Tedavisi ile Neler Yapılabilir

Kök hücre tedavisi ile dişlerde kayıplar yerine getirilebilir, kanal tedavisi uygulamaları yapılabilmektedir. Özellikle Hindistanlı bir grup bilim adamının yaptığı çalışmalar sonucu diş oluşmasını sağlayan bu yöntem kanal tedavisini de oldukça kolay bir hale getirmiştir. İleride ise çürüyen dişlerin dolgu yapılması gereken yerlerine de uygulanarak dişin kendi içini sağlıklı bir şekilde doldurmasına yardımcı olabileceği düşünülüyor.

Estestar ile sizler de ülkemizde henüz yaygınlaşmakta olan kök hücre diş implantını yaptırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir