kızlık-zarı-dikim

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi oldukça popüler bir estetik konusudur. Özellikle toplumsal yapımızdan kaynaklı olarak bazı kesimlerce katı kurallarla bir sembol haline gelmiştir. Bunun yanı sıra kızların yaşadıkları taciz, tecavüz gibi kötü ve talihsiz olaylar yüzünden kaybettiğini düşündüğü kızlık zarı dikilerek kişinin ileride karşısına çıkacağı karşı cinsle daha sağlıklı ilişki kurabilmesine yardımcı olabilir. Özellikle kendini bu toplumsal tabuya kaptırmış genç kızların hormonların verdiği dürtülere karşı koyamadığı bir ilişkiden sonra yaşadığı pişmanlık sonucu uygulanan ameliyatlardır.

Kızlık Zarını Kimler Diker

Konu aslında genital bölge estetiğinin alanıdır ve vajinanın anatomisini iyi bilen bir jinekolog veya genital estetik konusunda uzmanlaşmış bir estetik cerrah işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilir. Konunun hassas olması itibariyle size güven vermeyen portföydeki hekimleri elemeniz daha iyi sonuçlar doğuracaktır.

Tam da bu noktada Estestar Estetik Cerrahi Merkezi sizlerin ihtiyacınız olan uzman hekimi ve donanımlı klinik ortamı sizlere sağlamaktadır. Firmanın bugüne kadar yaptıkları işler göstermiştir ki Estestar ile çalışmak yapılacak olan işlemin başarılı sonuçlanmasına katkı sağlayacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Kesin Yapılabilir Mi?

Kızlık zarı dikilmesi uzman ellerde yapıldığında kesin sonuçlar verir ve ilk ilişkide kanama görülür. Ayrıca “esnek” olarak da tabir edilen geniş ve açık kızlık zarı şekli dahi hassas bir çalışma ile halledilebilir. Yapılan dikim operasyonu sonrasında ilk ilişkide kan gelmesi sağlanmaktadır. İşlemin vajina için de bir zararı olmamaktadır.

Dikilen Kızlık Zarı Ne Kadar Süreliğine Dikilmiş Olur

Bu işlem genellikle ömür boyu kalıcılığını korusa da bazı kişiler düğün öncesi ameliyatını tercih etmektedir. Bu işlem sonrasında ise 7 günlük bir süreçte girilen ilk cinsel ilişkide kanama gerçekleşir. Bu ameliyatı ise düğünü yaklaşan kadınlar tercih etmektedir ve düğünden 1-3 gün önce yapılması uygun olacaktır.

Kızlık Zarı Dikildiği Anlaşılır Mı

Siz söylemediğiniz sürece karşı taraf hiçbir şekilde kızlık zarınızın dikildiğini anlayamaz. Normal ilişkide olması gerektiği gibi gelişir her şey. Ayrıca gizlilik konusunda sağlık sektöründe olan tüm firmalar gibi hatta daha doğru bir tabirle Hipokrat yemini etmiş ve bu yemini ciddiye alan her hekim kadar ağzı sıkı bir politika izleyen Estestar ile gerçekleştirdiğiniz hiçbir işlem hakkında sizin onayınız alınmadan kimseye bilgi verilmemektedir.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir

Bunun için kullanımı yaygın olan iki yöntem vardır birincisi mikro cerrahi, ikincisi ise flep adı verilen yöntemlerdir. Mikro cerrahi işleminin daha çok tercih edildiği ve daha sağlıklı sonuçlar elde edilebildiği söylenebilir. Bu doğrultuda iki yöntemi de iyice araştırıp aralarında bir tercih yapmak size kalır. Fakat operasyonlardaki başarı oranının artması adına uygulamayı vajina anatomisini iyi bilen ve işinde uzman bir estetisyen veya jinekolog ile çalışmanız oldukça önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir