kas-kaldırma

Kaş Ekimi

Kaşlar tüm canlılar ve özellikle insanlar için etraftan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı gözlerin zarar görmesini engelleyerek gözleri koruma altına alır. Bunun yanında kaşlar yüz çevresinin şeklini tamamlayan çok önemli bir yerde bulunur. Kaşların dökülme problemleri ya da herhangi bir sebepten dolayı bölgesel olarak seyrelmeleri çok ciddi bakımdan görüş ve estetik kaygıların meydana gelmesine sebep olurken kişinin karakteristik özellikleri üzerinde etkileri olmaktadır.

Bu noktada kaş kayıplarının kişiler üzerinde çok büyük etkileri vardır. Bakışları anlamlandırır ve belirginleşir. Kaşları ile problemler yaşayan insanların kendilerine olan özgüven eksikleri sosyal hayatlarına da yansımaktadır. Bu durumda sürekli olarak kalıcı makyaj ya da kaşların boya ile kamufle edilmesi çalışmasına sebep olur. Bu durum oldukça sıkıcı ve sıkıntılı bir süreçtir. Bu noktada estetik cerrahların en çok önerdiği yöntem kaş ekimi uygulamasıdır.

Kaş ekimi uygulamasını Estestar Estetik merkezlerinde uzman hekimler ve donanımlı bir klinikte yaptırabilirsiniz. Bu iki faktör yapılan ekimin sonuçlarındaki kaliteyi gözle görülür şekilde ortaya koyacaktır.

Kaş Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi yöntemi kişinin saçlı bölgesinden, ( iki kulak arkası ya da ense bölgesinden ) dökülmeyen saç kökleri alınıp kaş ekiminin uygulanacağı bölgeye aktarılır. Kaş ekimi uygulamasında en önemli faktör kaş ekiminin uygulanacağı bölgenin doğru bir şekilde belirlenmesidir.

İstenilen sonucun doğal olabilmesi için bu faktör oldukça önem taşır. Bu sebeple kaş ekiminin profesyonel bir plastik cerrahi hekimi tarafından yapılması sonuçların tatmin edici olması için önemlidir. Yıllardır uygulanmaya devam eden kaş ekimi operasyonları kalıcıdır ve ekilen kaşlar ömür boyu canlılıklarını korumaya devam eder.

Kaş Ekimi Uygulaması Kimlere Yapılır?

Son yıllarda oldukça popülerleşen kaş ekimi uygulaması doğuştan ya da hayat boyunca ortaya çıkabilecek sebeplerden dolayı kaşı olmayan, kaşı seyrek olan, kaş biçiminden memnun olmayan hastalarda bu işlem sıklıkla yapılmaktadır.

Cerrahi İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Kaşların miktarı sağlıklı bir kişide yaklaşık olarak 600 ila 700 arasındadır. Kaş ekimi uygulamaları sırasında sıklaştırma ya da seyreklik gibi durumlarda yaklaşık olarak 300 kıl kökü yeterli olabilmektedir. Bu işlemlerin süreci ise cerrahın tecrübesine bağlı olarak değişirken, genellikle 2 ila 4 saat gibi sürelerde işlem tamamlanmaktadır. Estestar ile kaş ekiminizi en profesyonel şekilde sonuçlandırabilir ve gürleşmiş yeni kaşlarınızla hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir