karin-germe

Karın Germe

Son yıllarda hem dünyada hem de ülkemizde gitgide popülerleşen estetik operasyonlara her gün bir yenilik ekleniyor. İnsanların ve özellikle kadınların çok fazla tercih ettiği estetik operasyonlardan biri de karın germe estetiğidir. Karın germe estetiği vücut yapısını şekillendirme ameliyatları grubu içerisinde yer almaktadır. Ameliyat sonrasında ortaya çıkan sonuç hasta tarafından oldukça tatmin edici olmaktadır.

Karın germe ameliyatları genel anestezi altında tutularak yapılır ve ortalama olarak ameliyat süresi 2 ila 3 saat arasındadır.

Vücut yapısını şekillendirme amaçlı yapılan bu işlemde daha etkili sonuçlar elde edebilmek için bazı hastalara liposuction işlemi de yapılmaktadır. Karın germe estetiği hakkında merak ettiğiniz soruların cevabını bu yazıda bulabilirsiniz. Bu cevaplardan birisi de karın germe ameliyatını nerede yaptırmalı sorusudur.

Bu sorunun cevabı ise spesifik olmamakla beraber Estestar Estetik Cerrahi Merkezi iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Bunun sebebi ise uzman doktor kadrosu ve donanımlı kadrosu sayesinde yaptığı başarılı estetik operasyonları olarak özetlenebilir. Siz de Estestar’ı seçin sonuçlardan emin olun.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

İnsanlar tarafından en çok merak edilen sorulardandır bu uygulamanın nasıl yapıldığı. Karın germe estetiği ameliyatı sırasında göbek deliği ile sezaryen kesiği arasında bulunan segmentler vücuttan dışarıya atılır. Gebelik ya da sık sık kilo alıp verme gibi durumların sonrasında ortaya çıkabilen sarkıklık görünümünü ise karın ön duvarı kaslarını kruvaze adı verilen yöntem ile katlayarak daha düz ve sıkı bir görünüm elde edilir.Sonraki işlem olarak ameliyat sırasında fazla ya da sarkmış deri kısmı vücuttan dışarıya attıktan sonra üst bölgedeki deri segmentleri germe işlemi uygulanıp alt kısma indirilir. Bu işlemden sonra anatomik olarak olması gereken bölgeye göbek deliği açılmaktadır.

Karın germe estetiği ameliyatı sırasında sıkça kullanılan yöntem olan liposuction da yapmak gerekebiliyor. Hatta liposuction işleminin de eklenmesi ile daha rafine vücut biçimlendirme işlemi ortaya çıkmış oluyor.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılmaktadır?

Bu uygulamada genel olarak ünlü cerrahlar 80 kilonun üzerindeki hastalara karın germe estetiği ameliyatını yapmayı uygun görmeyebiliyorlar. Karın germe estetiği ameliyatı yapmak yerine hastaya egzersiz ve diyet ile sınırdaki kiloya düşmesi sağlanıyor. Bu şekilde hastanın karın bölgesindeki derisi iyice artmış oluyor.

Böylelikle tamamı ile hasta karın germe işlemine hazır olmuş durumda olmaktadır. Karın germe estetiği ameliyatında fiyatlandırmalar ise her hastaya ve uygulamanın büyüklüğüne göre değişebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir