jınekomastı-nedir

Jinekomasti (Erkeklerde Meme)

Erkeklerde meme küçültme anlamına gelen jinekomasti işlemi özellikle aşırı kilo kaybı sonrası veya yaşa bağlı deri dokusunda gevşeme kaynaklı, hormonal, bölgesel yağlanma sebepleri ile meme estetiği gerektiren durumların tedavisidir. Bu işlem spor veya diyetle eritilemeyen bölgesel yağlanmalarda VaserLiposuction Yöntemi ile kolaylıkla çözülebiliyor.

Fakat ortada bir deri sarkması da söz konusu ise böyle durumlarda gerdirme ameliyatı da gerekli olabilmektedir. Bu sorunu kökünden çözmek için sizler de Estestar Estetik Cerrahi Merkezine gidip, Estestar’ın uzman hekim kadrosu ve donanımlı kliniği sayesinde işleminizi başarılı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Vaser Liposuction ile Erkeklerde Meme Küçültme

Bu durum normal formu bozulmuş ve bölgesel yağlanma sebebiyle olması gerekenden şişkin duran memeler için kullanılır. Memenin yapısını bozan şey biriken yağ dokusu olmalıdır, deride elastikiyet kaybı varsa veya sarkma gözlemleniyorsa bu işlemden sonra bir gerdirme operasyonu gerekli olacaktır. Ayrıca Liposuction yöntemleri arasında Vaser Liposuction erkeklere sağladığı ayrıcalıklı bir hizmet daha bulunuyor. Bu hizmet sayesinde kişiden alınan yağ dokusu kişide baklava olarak da bilinen karın kası görünümü sağlayabiliyor.

Gerdirme Ameliyatı ile Jinekomasti

Bu ameliyat memedeki sarkma oranına bağlı değişkenlik gösteren üç farklı şekildeki kesit aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor. Bu işlem kesit açıldıktan sonra erkekler için genelde izsiz sonuçlarla çözülebilirken sarkmanın büyük olması durumunda küçük çaplı izler kalabilmektedir. Bunun yanı sıra yapılan işlem sonrasında iyileşme süreci liposuction yöntemlerine göre biraz daha zahmetli olacaktır diyebiliriz.

Gerdirme Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci

Gerdirme ameliyatı sonrasında hasta işlemin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte genellikle hastanede yatmadan evine geçebilmektedir. Yine işlemin boyutuna oranlı şekilde morluklar, kızarıklar, şişlikler oldukça normal karşılanmalıdır. Komplikasyonlar doktorun tavsiyeleri doğrultusunda ve ilaç kullanımı ile oldukça çabuk bir şekilde iyileştirilebilmektedir.

Ağrı ilk bir gün veya operasyon büyük ise iki gün normaldir fakat çok ağrılı bir süreç olduğu söylenemez, gerekli ağrı kesici tedavi uygulanması halinde hastayı çok zorlamadan süreç atlatılabilmektedir.

Ameliyat sonrasında gerekli kontroller ve ilaç tedavileri aksatılmadan yerine getirildiği takdirde 1 hafta içerisinde kişi normal yaşantısına rahat bir şekilde devam eder ve 3 hafta içerisinde de kalıcı kesin sonuçlar ortaya çıkar. 3 haftalık sürecin sonunda kişi tamamen iyileşmiş olur ve bunun yanı sıra toplum içerisinde daha özgüvenli ve başarılı olacaktır.

Yöntem fark etmeksizin her ameliyata aynı özen ve titiz çalışmayı gerçekleştiren Estestar sizlerin jinekomasti işlemlerinizde yanınızda. Bunun haricinde ise her türlü estetik operasyon için Estestar sizlere başarılı ve sizi memnun edecek sonuçlar vaat ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir