ısık-dolgusu-estetigi

Işık Dolgusu Nedir?

Son zamanlarda dünyada ve ülkemizde ışık dolgusu adı altında estetik bir operasyon yapılmaktadır. Bu yöntem insanlar tarafından oldukça tercih edilmekte ve yakın çevrelerine önerilmekte. Işık dolgusu yüz kırışıklıkları, dudak kalınlaştırma ve yüzdeki çöküntülerin giderilmesi gibi durumlarda uygulanan bir cerrahi yöntemdir.

Işık dolgusu operasyonu herhangi bir deri altı ve deri dokularında çeşitli nedenlerden dolayı ( yaş artışı, güneş ışınları, sigara alkol kullanımı, stres ve genetik ) kollajen elastin hyalüronik asit yapıları bozulmaya başlar ya da üretimleri azalır. Yapı bozulması ya da üretimlerinin azalmasına bağlı olarak cilt yapısında çöküntü ve kırışıklıklar ortaya çıkabilir.

Yorgun ve yaşlı bir görünüme sebep olan kırışıklıklardan kurtulabilmek için eksilen ya da yıpranan maddeler ışık dolgusu yöntemi ile yerine konabilmektedir. Sonsuz gençlik imkansızdır ama Estestar Estetik Cerrahi Merkezleri ile gençlik eskisinden çok daha uzun. Yapılan başarılı işlemler ile hastaların genç kalmasını sağlayan kurum un başarısı ise alanında uzman hekimlerle çalışıyor olmasından gelmektedir.

Işık Dolgusu Ne İçin Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu içinde hyalüronik asit, amino asitler, vitamin ve minarallerden oluşan bir içeriğe sahiptir. Işık dolgusu operasyonu yüz ya da vücutta bulunan ince ve derin çizgilenmeleri ve çukurlukları yok edebilmek, yara izlerini yok edebilmek, yanaklara dolgunluk kazandırmak ve dudakları dolgunlaştırıp kalınlaştırmak için yapılır.

Işık dolgusu aynı zamanda göz altında bulunan halkaları, göz altı morluklarını ve göz altında bulunan tüm kırışıkları yok etmek için uygulanır. Göz altı ışık dolgusu kırışıklıkları doldurmanın yanı sıra cilt yapısının tazelenip yenilenmesinde de işe yarar bir yöntemdir.

Ameliyat Süreci Nasıl Yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu operasyonu yaklaşık olarak 3 seanslık bir uygulamadır ve kalıcılığı 1 yıl kadar sürer. Dolgu amacı ile kullanılan maddelerden bazıları; hiyalüronik asit dolgular, kolejen dolgular, insan kaynaklı kolejen dolgular, otolog yağ dolguları ve farklı çeşitte sentetik dolgu materyalleri olarak sıralanabiliyor. Işık dolgusu maddeleri arasından seçim yapılırken hastanın ihtiyacına bakılarak seçim yapılması gerekir.

Ameliyat süreci bittikten sonra cilt yapısının yoğunlaştırılması sağlanır. Cilt onarılarak cildin doğal nemlendirilmesi sağlanır. Cilt yapısının kalitesi arttırılır vecilde ışık gibi parlak bir görünüm kazandırılır. Ciltte ince cilt kırışıklıkları saklanarak daha genç ve daha güzel bir cilde sahip olursunuz.

Estestar Estetik Cerrahi Merkezinde gerçekleştirilen başarılı ışık dolgusu işlemleri yapılacak olan ışık dolgusu işleminiz için güvence verir niteliktedir. Dilerseniz siz de Estestar Kliniklerine giderek yaptıracağınız işlemler hakkında bilgi alabilir ve daha önce yapılan ışık dolgusu işlemlerinin sonuçlarına göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir