kepce-kulak-estetigi

Kulağın kafadan öne bakacak şekilde bir açıyla duran insanlara halk arasında “Kepçe kulak” olarak bilinir. Anatomik bir durum olmasının haricinde kişide bir sağlık sorunu veya engel teşkil etmez. Yine de bu durumu beğenmemesi halinde kulak küçük ve basit bir yapısına döndürülebiliyor.

Bu kişinin özgüvenini arttırmakla beraber aynada kendisiyle daha barışık ve mutlu bir birey olmasını sağlıyor. Bu ameliyatın sonunda ise kulaklar gerekli kıvrımları ve açıyı oluşturacak şekle getiriliyor. Kepçe kulak ameliyatı için ise Estestar Estetik Merkezi sizlerin işini kolaylaştırıyor ve başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlıyor.

Kimlere Yapılır

Kulaklarının ucuyla kafatasının arasındaki açının fazla olduğu insanlar. 6 yaşından itibaren yapılmasında bir engel bulunmayan bu ameliyat erken yapılması daha faydalı görülen bir ameliyat olmasıdır. Kişi erişkin yaşa geldiğinde de kesinlikle bir sıkıntı yaşamadan ameliyatı yapılabilir. Bunun yanı sıra ameliyat sonrası iyileşme süreci çocuk veya genç hastalarda daha çabuk gerçekleşecektir.

Ameliyat Süreci

Öncelikle kişinin muayenesi yapılır ve gerekli kontroller sağlandıktan sonra gerekli hesaplamalar ve ayarlamalar yapılarak operasyona başlanır. Operasyon sırasında kulağın arkasından açılan bir kesik ile kulağın dikilerek geriye çekilmesi işlemi ile başlıyor. Kendi kendine çözülen ipler kullanılıyor ameliyatın sonunda kulaklar pozisyonunu koruyacak ve bu şekilde düzelecek duruma getirilip, açılan kesit kapatılıyor.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasında yaşanan en büyük komplikasyon iki kulağın duruş farkları olmasıdır. Bu durum hakkında hastalar genellikle endişe etse de kulaklar zaman içinde aynı şekle gelecektir. Bu sadece bir komplikasyondur ve geçicidir. Bunun haricinde morluklar ve şişlikler olmaktadır fakat iyileşme süreci hızlıdır.

İlk gün hastanın kulağı pansumanlı ve sarılı olarak gezmelidir. İkinci günden itibaren en az 10 gün olmak kaydıyla doktorun tavsiyesi doğrultusunda tenis bandı takılmalıdır. Bu ameliyatın sonuçlarını bir üst seviyeye taşıyacak sonucu verir.Kepçe kulak ameliyatı olanlar yeni görünümleri ile toplumsal hayatta daha özgüvenli bireylere dönüşürler.

Küçük Çocuklarda Kepçe Kulak Ameliyatı

Küçük yaşlarda kepçe kulak ameliyatı olmanın bir zararı olmadığı gibi toplum içindeki hayatını kolaylaştırmak ve onu toplumsal isimlendirmelerin önüne geçmenizi engeller. Ne yazık ki toplumumuzda bu tarz şakalar ve isimlendirmeler bu kulak anomalisi için oldukça yaygındır. Kişiler bu yüzden sürekli saçları ile kulaklarını kapatmaya çalışır, şapka, bere gibi aksesuarlarla kulaklarını örtmeye çabalarlar.

Kulak gelişiminin tamamlandığı 6 yaşından itibaren yapılan bu ameliyat toplumsal hayatta çocuğunuz için bu isimlendirmelerden ve şakalardan koruyucu bir önlem olacaktır. Bu işlemi ve daha pek çok estetik işlemi uzman hekim kadrosu ile gerçekleştiren Estestar ile tüm estetik işleriniz artık çok kolay.

9 Comments

 1. sinem diyor ki:

  merhaba ben kulaklarmdan çok rahatsızım bursada olabileceğim bir uzman var mı nolur yardımcı olun bana bide fiyatı ne kdaar ?

 2. KAZİM G. diyor ki:

  KÜLAĞIMIN 3.1 KÖPEK TARAFINDA ISIRILIP KOPARILMİŞTIR KULAĞIMIN AMELİYATI MUMKUNMU KAÇ LİRAYA MAL OLUR BILGINIZE SAYGİLARIMLA

 3. BÜŞRA TEPE diyor ki:

  Merhabalar.benim kulaklarımda problem var.küçük ama küçük olmasına rağmen kepçe ve yukarıya doğru sivrileşiyor.hem kepçelik için hemde sivriliği için bir çözüm bulunabilirmi?saçlarımı bile toplayamıyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.

 4. EMİNE TAŞKIRAN diyor ki:

  Doktor bey benim 14 yaşında bir kızım var ve kulakları çok kepçe bundan çok rahatsız okulda arkadaşları hep dalga geçiyor. oysaki ben bir sorun olmadığını söylüyorum fakat gene de çok mutsuz.yaşından dolayı mı böyle acaba ergenliği atlattıktan sonra bir düzelme olurmu yada ameliyatmı gerekir.

 5. Oktay A. diyor ki:

  Hocam merhaba 24 yasındayım 6 ay sonra dugunum var kepce kulak ameliyatı olmak istiyorum ağrılı bir işlem mi ve ne zaman iyileşebilirim ücreti ne kadar sorularımı cevap alabilirsem en kısa sürede ameliyat olmak istiyorum

  • Estetik Maker diyor ki:

   Oktay Bey Merhaba,
   Öncelikle gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.Kulak estetiği ağrısız bir işlem olup yaklaşık 45 dakika 1 saat sürmektedir.1 hafta sonra normal günlük iş hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz.Yasalar gereği internet üzerinden malesef ücret bilgisi veremiyoruz.Daha detaylı bilgi ve ücretsiz randevu için bize 0532 059 81 85 numaralı telefondan istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. En kısa sürede görüşmek üzere .
   Sağlıklı Günler Dileriz.

 6. BİLAL G. diyor ki:

  Merhaba hocam, bir plastik cerrahta 3,veya 4 operasyon yaptırdığımız zaman kombine oluyormu yani standart fiyatlar birazda daha düşük oluyormu 1 burun , yuz dolgu ,kepce kulak, ve sac ekimi yaptirmak istiyorum , coklu operasyon oldugu zaman hasta indirim alabilirmi herhangi bir cerahtan bilgilendirrseniz . tesekür ederim

 7. Dalir F. diyor ki:

  Iyi günler
  Ben kepçe kulak emeliyati yaomak istiyorum, nadil olur? bu bilgilere ihtiyacim var… Çünku yolum uzak.
  1. ne kader surer
  2. Fiatlar ne kader
  3. Kilinik nerde?
  Tešekkurlet

 8. Tuncay y. diyor ki:

  Kepce kulak ameliyati için fiyat öğrenmek istiyorum. Tşk ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir