goz-kapagı-estetıgı

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği ameliyatı bakışları belirginleştiren ve anlamlaştıran, dış dünyayla bağlantı kurmamızı sağlayan organımız olan gözlerin, temel amacı koruyuculuk olan ancak zaman geçtikçe göz kapağı sarkıklığı problemi ile hem sağlık açısından hem de estetiksel bakımdan göz kapaklarının eski haline getirilmesidir. Bu operasyonu yaptıracak olan hastanın görüş açısını bozabilen düşük üst göz kapağına müdahale edilerek böylece yorgun, asık suratlı ve yaşlı görünümü ortaya koyan gözaltı torbaları alınarak kaşlar yukarıya kaldırılır.

Ayrıca yanakla gözaltı arasında zaman içinde bir çökme oluşturan bölgeye yağ enjeksiyonu da yapılır. Bu işlemi yaptırmaya karar verdiyseniz Estestar’ı seçerek işleminizin sonucunun iyi olacağından emin olabilirsiniz.

Zira uzman doktor kadrosuyla, tüm personelin ilgili ve sıcak tavrı ile, senelerin tecrübesi ile her operasyonda aynı özen ve titizlikle çalışması ile sektörde de hak ettiği saygın konumda bulunan kurumu tercih etmek için en önemli sebep ise operasyonun sonuçlarını gördüğünüzde “iyi ki” diyecek olmanızdır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatı genellikle her göz kapağı için yaklaşık olarak 20 ya da 30 dakika gibi bir zaman alır. Göz kapağı estetik ameliyatında fazla olan deriler, altındaki kas dokuları ve fıtık haline gelmiş yağ dokularından az miktarlarda dokular çıkarılır. Bunun sonrasında bu dokular anatomik olarak ayrı ayrı kapatılır. Üst göz kapağından yeterli miktarda deri çıkartılığından dolayı neredeyse ömür boyu yeterli olabilmektedir. Fakat hiçbir zaman sert bir şekilde doku ya da torba çıkarılmamalıdır. Yapılacak tüm işlemler bittiği zaman dikiş hattı da tam olarak göz kapağı kıvrımına oturtulacağından, bu alanda kendiliğinden çizgi ve dikişler yine çok gevşek bir doku olduğu için oldukça belirsiz bir iz oluşturur hatta hiçbir şekilde belli olmayabilir.

Alt göz kapağına gelindiğinde ise tam olarak kirpiklerin alt kısmından bir kesi ile girilir, fazla olan kas, göz çukuru yağı ve deriler çıkartılır. Daha sonra gözde torbalanmayı düzeltebilmek adına kas tabakası takviyesi yapılır. Alt kapağı ameliyatı sonrasında yalnızca 1 ila 2 mm çıkartılmaktadır. Asla fazla deri dışarıya çıkartılmamalıdır.

Lazer Tekniği ile Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Bunun yanında göz kapağı estetiği ameliyatlarında lazer teknolojisinden de yararlanılır. Lazer teknolojisi uygulamasında herhangi bir kesi işlemi yapılmadan, ameliyatsız ve mikro işlemlerle daha kısa bir sürede gerçekleştirilir.

Ülkemizde de gitgide yaygınlaşmaya başlayan göz kapağı estetiği operasyonu özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde uzman ve ünlü cerrahlar tarafından profesyonel bir şekilde uygulanıyor. Tüm bu işlemleriniz ve geri kalan her türlü estetik operasyon için doğru adres ise deneyimli ve uzman hekim kadrosu, hijyenik ve donanımlı klinik ortamı ile Estestar Estetik Cerrahi Merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir