Göğüs Ucu Çöküklüğü

gogus-ucu-cokuntulugu

Göğüs Ucu Çöküklüğü

Göğüs ucu çöküklüğü meme ucunun içeriye doğru çökük şekilde durması ve normal formunun dışında bir görüntü oluşturması durumuna verilen addır. Bu durum pek çok sebepten kaynaklı tek veya iki memede aynı anda görülebilmektedir. Bu durum öncelikle emzirme sırasında sorun oluşturacağı gibi kadınların bahsetmekten çekindiği estetik kusurlardandır.

Aslında oldukça kolay bir şekilde tedavi edilebilen bu durum kişinin estetik kusurunu ortadan kaldırarak kendine olan güvenini yerine getireceği gibi emzirme sırasında bebeğinin yaşayacağı beslenme problemlerinin de önüne geçmiş olur. Bu operasyon yapılırken en dikkat edilmesi gereken konu ise süt kanallarına zarar gelmemesidir.

Göğüs ucu çöküklüğü ve her türlü göğüs estetiği için Estestar Estetik Cerrahi Kliniği ideal bir seçimdir. Klinik donanımlı, doktorlar ise alanında uzman ve tecrübelidir ki bu da başarılarının temel sırrı demek mümkün. Firmanın gerçekleştirdiği işlemlerin tamamı özenli ve titiz bir çalışmanın sonucudur ve yapılan işlerin başarısının bir diğer anahtarıdır.

Meme Ucu Çöküklüğü Sebepleri

Yüz kadından ikisinde görülen meme ucu çöküklüğü probleminin temel sebepleri iltihaplanma, gelişimsel sorunlar olarak gösterilmektedir. Eğer çöküklük gelişim çağından itibaren var ise genellikle bu kişilerde süt kanalları olmadığına işaret etmektedir ve bu kişilerin doğum sonrası süt üretemeyeceği anlamına gelmektedir.

Bazı durumlarda meme kanseri atlatan kadınlarda da gözlemlenebilen meme ucu çöküklüğünün tedavisi ise kolay ve basit bir işleme dayanmaktadır. Sizler de meme ucu çöküklüğü probleminizi Estestar Estetik Cerrahi kliniğini tercih ederek kolayca çözebilirsiniz.

Meme Ucu Çöküklüğü Ameliyatı

Bu ameliyatta yapılan işlem meme ucunun çökük olma sebebine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor da olsa temel olarak meme ucunu içeri çeken ve çökük görüntüyü oluşturan bağların kesilmesi ile memenin serbest kalması esasına dayanır. Örneğin iltihap yüzünden yaşanan çöküklüklerde ki genelde tek memede gözlemlenmektedir, iltihabın meme ucunu içeri doğru çeken bağların temizlenmesi ile meme sağlıklı formuna dönmektedir.

Süt kanallarının oluşumundan kaynaklı problemlerde ise bu kanalların yerine lif benzeri bir yapı bulunur ve meme ucunu içeriye çekilen bu lifler kesilerek memenin normal formuna dönmesi sağlanmaktadır.

Bu durumda olan hastalarda emzirme sırasında süt gelmemesi mümkündür. Bu durum ameliyat olunmasa da geçerli olacaktır zira süt kanalları olmayan kadınlar ne yazık ki emziremezler ve bu ameliyatın yapılması veya yapılmaması önem arz etmemektedir.Bu doğrultuda sizler de göğüs ucunuzdaki çökükleri giderebilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgiyi ise doktorunuzla yaptığınız görüşmelerde edinebilirsiniz.

Bu ameliyat basit ve kolay bir işlem de olsa uzman ve tecrübeli bir doktorla görüşmeniz ise işlemin sonuçları açısından daha iyi olacaktır. Tam olarak bu noktada donanımlı klinik ortamı ve deneyimli, alanında uzman doktor kadrosuyla Estestar Estetik Cerrahi klinikleri ihtiyacınız olan uzman dokunuşu ve işleminizin kolayca gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir