genital-estetik-estestar

Genital estetik aslında uzun yıllardır bilinen ve uygulanan bir cerrahi operasyon ve son yıllarda genişleyen internet ağı sayesinde oldukça popüler olan bir konu olmayı başardı.

“Genital Estetik” cerrahi operasyon ve uygulamaları, kadınlarda genital bölgeye yapılan,

“Kozmetik Jinekoloji” alanında yer alan her türlü kozmetik uygulamadır. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı içinde yer alan önemli bir daldır.Genital bölge estetiği 3 ana dalda ilerlemektedir.

Dış GenitalBölgedeUygulanan Estetik Operasyonlar
• Lubiumküçültne (Sarkan iç dudakların küçültülme işlemi)
• Büyük dudakların Dolgunlaştırılması
• Puboplasti ( Pubis denilen dış dudakların üst birleşim noktasından yağ miktarının azaltılması)
• Lazerle dış genitalya sıkılaştırma
• Radyofrekans ile vajina ve dış genital bölgenin yenilenmesi
• Labiamajora ( Büyük dudakların Küçültülmesi)
• Genital bölge beyazlatma ( Lazerle genital renk açma)

Dış Genital Organ, birkaç bölgeden oluşmaktadır ve bunlardan biri en kenardaki dış dudaklar denilen LabiaMajör’dür.

Dış dudak üstte birleşerek pubis denilen bölümü oluşturur. Pubis bölgesi, altta kalça kemiklerinin birleştiği bölgedir ve ayakta duruşta tümü görünen tek bölümdür.

Pubisle ilgili en önemli şikayet çok çıkıntılı olduğu üzerinedir ve hastalar pantolon, mayo ve bikini gibi kıyafetlerden belli olduğu için rahatsız olarak, bölgede liposuction işlemi yaptırabilirler.

İç GenitalBölgedeUygulanan Estetik Operasyonlar
• Humenoplastik operasyon (Kızlık zarının yeniden dikilmesi)
• Vajen daraltma ( Vajinanın daraltılması)
• G Spot augmentasyon ( G noktası büyütme)
• Lazerle vajinal rugasyon ( Vajina içi cilt katlantısı oluşturma)

Genital Estetik Operasyonları Ne İçin Yapılır?
Sağlık sorunları ve genital bölgede yetersizlik gibi sebeplerle yapılabildiği gibi tamamen kişinin isteğine bağlı olarak da uygulanabilir operasyonlardır. Örneğin gençlerde sık olarak yaygın olan şikayet dış dudağın küçük olması ve iç dudakları örtmemesidir.

Bunun gibi sebeplerin yanında tamamen kişinin isteğine bağlı olarak, genital renk açtırma, pubis bölgesinden yağ aldırma gibi işlemlerde uygulanabilir.

Genital Bölge Estetiğini Kimler Yapabilir?
Alanında eğitimli bütün plastik cerrahlar yapabilir. Kadınların, bu yönde tercihi ise Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığı gibi alanlarda uzmanlaşmış plastik cerrahlardır.

Genital Estetikler Nasıl Yapılıyor?

Her bir genital bölge için farklı plastik operasyonlar uygulanır.

Lubium küçültme, dışarıdan görünen genitalbölgenin bir parçası olan iç dudaklar bazı kişilerde genetik olarak ya da doğuma bağlı sebeplerden daha büyük, sarkık ve uzundur. Bu durum doğuştan olabileceği gibi doğum sonrasında da meydana gelebilir. Bu durumdan rahatsız olan herkesin yaptırabileceği bu estetik operasyon, lokal anestezi ile yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.

Küçük dudaklarlokal olarak uyuşturulduktansonra, iç dudaklar dış dudaklardan sarkıp görünmeyecek şekilde,düzgün ve estetik olarak küçültülür. Eriyenve vücudunuzla tamamen uyumlu dikişler kullanılacağı için yeniden dikiş aldırmak gibi bir sıkıntınız olmaz.

Doğal ve ağrısız olan bu operasyon Estestar  en sık ve başarı ile yaptığımız operasyonlardan biridir.

Büyük dudakların dolgunlaştırılması, bazı kişilerde büyük dudaklar buruşuk ve sarkık görünümlü olabilir.

Bundan rahatsız olan herkesin yaptırabileceği bir operasyonda dolgu maddesi olarak ilk tercih kişinin kendi yağlarının kullanılmasıdır. Lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirebilen bu operasyondan sonra hasta birkaç saat dinlenip evine gidebilir.
Kızlık zarı dikimi, genel ya da lokal anestezi ile yapılır. En çok yapılan operasyonlardan biridir ve anlaşılma durumu söz konusu değildir.

Başarı oranı en üst seviyelerde olan bir operasyondur.

Vajinoplasti, Epidural anestezi ya da genel anestezi işlemi ile gerçekleştirilebilir.

Doktorlar arasında en çok tercih edilen yöntem ise vajinanın arka duvarından yapılan daraltma operasyonudur. Korkulanın aksine hissiyat kaybı yaşanmıyor aksine daha çok his duyma, cinsel ilişkiden daha fazla haz duygusu sağlayan bir operasyondur.

Normal hayata dönüş ise oldukça hızlı bir süreçtir. Ameliyat sonrasında hastanede yatış gerektirmeyen en başarılı ve basit operasyonlardan biridir.

Cerrahi İşlemler Ne Kadar Sürüyor?
Cerrahi işlemlerin çoğunluğu, ortalama olarak 30-45 dakika kadar sürüyor. Bazı daha basit operasyonlar daha az zaman alıyor. Kişinin günlük hayatını etkilemeyen bu operasyonlar, kişiye herhangi bir yatış süresi zorunluluğu vermiyor. Bir süre dinlendikten sonra kişi normal hayatına hızlı bir şekilde geri dönebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir