sac-dokulmesi

Saç dökülmesi ve kellik özellikle erkeklerde psikolojik sorunlara kadar varan bir sorundur. Özellikle orta yaşlarda veya genç yaşlarda böyle bir sorunla karşılaşmanın ciddi psikolojik sorunlara ve depresyonlara sebep olduğu bilinmektedir. Bu durumdaki kişilerin tercih ettiği bir işlemdir saç ekimi. Bu konuda birkaç teknik bulunsa da üstünlük yeni teknolojisi sayesinde FUE saç ekimi yöntemindedir demek mümkündür.

Aslında geleneksel yönteme ekim aşamasında oldukça benzerlik gösteriyor da olsa greft alımı sırasında kullanılan FUE motoru aynı alandan daha fazla greft alabilir, açılan kesitten 2, 3 hatta bazen 4 grefti aynı anda alabilmektedir. Bu yöntem ile alınan greft sayısın artmasının yanı sıra bu greftlerin alımları sırasında daha hassas ve hızlı bir çalışma gerçekleştirilmesi mümkün olur. Yine de işleri kolaylaştıran bu teknikte bile doktorunuzun tecrübeli ve konusunda uzman olması oldukça önemlidir.

Saçların doğru açıyla ve greftler canlılığını yitirmeden hızlıca ekilmelidir ki böylece kalıcı saç dokusunun miktarı yüksek olmalıdır.

Ayrıca bu yöntem ile kesit derinliğinin hesaplanmasına gerek kalmamasının yanı sıra hızlı işlem sağlanabilen bu motor sayesinde daha hızlı bir şekilde yapılabilen greftler canlılığını yitirmeden dikilebilmektedir. Kafada düz bir kesit açmayan ve yuvarlak küçük kesitler açan bu yöntem daha az iz ile daha olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Saç ekimi konusunda ise yılların verdiği uzmanlık ve deneyimle Estestar Estetik Cerrahi Merkezleri sizlerin yanınızda. Yapılacak olan her türlü estetik cerrahi operasyonunuzun uzman hekimler ve donanımlı bir klinik ortamda yapılmasını sağlayan Estestar sizlerin yanınızdadır.

FUE Saç Ekimi Uygulaması

Bu yöntemde ense bölgenizden FUE motoruadı verilen bir cihazla yuvarlak adacıklar halinde alınır. Gerekli sayıda greft alındıktan sonra bu saç kökleri açıklığın kapatılması istenilen bölgeye nakledilir. Burada önemli olan bir husus bu saçların doğal çıkış yönünde ekilmesidir ve kişinin saç yapısına uyum sağlayacak bir şekilde ekim işleminin gerçekleşmesidir. Bu süreç uzmanlık ve tecrübe gerektirmektedir ve uzman kişilere yaptırılmalıdır. İşlem sonrası iyileşme süreci oldukça hızlıdır.

Saçların Çoğalma Süreci

İşlem sonrasında aynı gün yatmasına gerek kalmadan taburcu edilen hastanın kafasındaki kesitlere özel bir bandaj uygulanır ve bu sayede estetik bir görünümle açık kesitlerin dış ortamdan bağlantısı kesilir. FUE saç ekimi sonrasında 3 günlük bir süreçte ekilen bütün saçlar kökleri içeride kalacak şekilde dökülür ki buna kırılır ve düşer demek daha doğru olacaktır.

Fakat 90 gün içerisinde saçlarınızın yavaş yavaş çıkmaya ve uzamaya başladığını gözlemleyebilirsiniz. Bu doğal bir süreç şeklinde abartısız olarak gerçekleşecek olması itibariyle daha normal görünecektir.

FUE saç ekimi işlemi sırasında bir seansta ortalama 2500-3000 arasında aç kökü alınabilmektedir bu rakam ciddi gelişmeler oluşturacaktır fakat açıklığın büyüklüğüne bağlı olarak iki veya üç seans yapılması gerekebilen bir işlemdir. Fiyatları ise açıklığa ve greft sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Sizler de saç ekimi işlemleriniz için Estestar’ı tercih edin, başarılı sonuçların tadını çıkarın.

8 Comments

 1. ersin u. diyor ki:

  dökülen alanim büyük 2 defa ekim yaptirdim döküldu ve istedigim gibide olmadı.saç aşısi nın faydası olurmu fiyati ve ne kadar zamanda gerceklesir

 2. Orhan Ünlü diyor ki:

  Genç yaşta dökülen saçlarım beni psikolojik olarak çok etkiliyordu. Denemediğim yöntem kalmamişti ama maalesef sonuç alamadım. Sonunda saç ekimi işlemine karar verdim ve İsveç klinikte saç ekim işlemim gerçekleşti. Şuan çok mutluyum çok ama çok memnun kaldım. Emeği geçen tüm ekibe teşekkür ederim. Hollanda

 3. Aysel Kaya diyor ki:

  Merhaba ben Aysel Kaya uzun süredir genetik olarak saç dökülmem vardı. Artık bazı alanlar da saçlarım tamamen döküldü. Saçımı toplayamıyordum, istediğim model yapamıyordum. Bir bayan olarak bu durum beni inanılmaz kötü etkiledi. Sonunda İsveç klinikde saç ekimi işlemi olmaya karar verdim. Şuan çok mutluyum. Allah sizden razi olsun. Herkese tavsiye edeceğim. Stutgart

 4. Metin Aydemir diyor ki:

  Biz 2 arkadaş Almanyadan gelerek İsveç Klinikde saç ekimi işlemi olduk. Herşeyin bu kadar kolay ve dört dörtlük olacağını inanın tahmin etmedik. Herşey çok güzeldi. Yurtdışından gelmemize rağmen asla yabancılık çekmedik. Hersey için çok teşekkürler. Köln

 5. HASAN ÖZMESTÇİ diyor ki:

  Ben 28 yaşındayım ve saçlarım gittikçe dökülüyor. saç ekimi olmam için biraz daha mı beklemem gerek. yoksa simdiden olmam mı gerekir.

 6. Erdinc Y. diyor ki:

  Almanyada yasiyorum sac ektirmek istiyorum.. sürec fiyat ve konaklama hakkinda bilgi verebilirmisiniz?

 7. Kazim C. diyor ki:

  Merhaba degerli isvec klinigi uzmanlari. Tv de reklaminizi izledim. Kök hucre sistemi ile sac ekimi hakkindq bilgilenmek istoyorum. Whats app ile resmimi gonderebilirim. Ona göre degerlendirme yaparsaniz memnun olurum

 8. Olcay G. diyor ki:

  Sac icin bilgi almak istiyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir