dis-beyazlatma

Diş beyazlatma birçok erkek veya kadının ihtiyacı olan bir işlemdir. Aslında çok kısa bir sürede en az 4 ton en fazla 7-8 ton dişin rengi açılabilir. İşlem muayenehane ortamında bir diş doktoru tarafından yapılır. İşlem bir saat sürer. Çok koyu sararmış olan dişlerde temizlenmesi ve ilaç yoğunluğunun arttırarak çalışılması bu süreyi yaklaşık 1,5 saate çıkartabilir.

Her Diş Beyazlar mı ?

Evet her diş beyazlar. Dediğimiz gibi ilaç her dişe etki edecektir. Fakat zaten açık beyaz  olan bir dişe uygulama yapılması dişi daha fazla beyazlatmaz. Ama diş ne kadar sarı olursa olsun mutlaka renginde açılma gözlenir. Evde de yapılabildiği gibi hekim tarafından da yapılabilir.

Diş Beyazlatma Zararlı mı ?

Diş beyazlatma işleminin dişlere bir zararı olmaz. Diş hekimi bu konuda bir hata yapmayacaktır. Fakat evde hastaların kendi uyguladığı farklı yöntemler var. Bu durumda kullanılan  malzemeleri bilemediğimizden dişlere zarar verebilecek kimyasal madde uygulamaları yapılabilir. Bu durumda dişe zarar verebilir.

Diş Ne ile Beyazlatılır?

Diş nasıl beyazlatılır sorusunun cevabı;  dişe sürülen hidrojen peroksit ve karbonik peroksit dediğimiz oksijen türevli bir takım kimyasallardır. Hastanın diş etine zarar vermedikçe kullanımında sorun olmaz. Tek seansta bir saatlik bir işlem ile yapılır. Belki aşırı sarı dişler için bazı durumlarda 2. bir seans gerektirebilir.

Bunun dışında tüm dünya’da kullanılan maddeler dışında bir maddeyi bilmeden dişlerinizi beyazlatmak maksadıyla sürmemeniz gerektiğini bilmenizi isteriz. .Bir hekime baçvurarak bu işi çözmeniz en sağlıklı yol olacaktır.

Diş Beyazlatma Ücretleri 

Diş beyazlatma fiyatları tek diş tüm ağız veya bir kısım dişlerin beyazlatma işlemi olarak guruplanabilir. Fiyat yapılacak işleme göre değişecektir. İnternet üzerinden fiyat verilmesinde sıkıntılar yaşandığı için net bir fiyat vermek mümkün değildir ancak  iletişim numaralarımızdan diş beyazlatma ücretini rahatlıkla ögrenebilirsiniz.

Herkesin Dişi Beyazlar mı ?

18 yaşını doldurmuş ve dişleri ile problem yaşayan tüm hastalarımız için diş beyazlatma seansları uygulanabilir. Bir zararı yoktur. İlk olarak tavsiyemiz dişlerine iyi bakmalarıdır. Fakat eğer sorunları var ise, çözümünün de zor olmadığını bilmenizi isteriz.

Eğer ağızda kaplama porselen gibi işlemler yapılmış dişler var ise, onlara diş beyazlatma işlemi uygulanamaz. Ama geriye kalan tüm dişler için diz temizliği ve beyazlatma işlemi rahatlıkla yapılabilir.

Dişler neden sararır ? 

Dişler, kısaca belirtmek gerekirse, diş bakımı eksikliğinden sararır . Eğer siz diş fırçalamayı sevmiyorsanız sıkıntı var demektir. En kısa sürede bu alışkanlığa dönmeniz gerekir. Ayrıca sigara ve çay tüketimi de dişlerin sararmasına neden olur.

Gün içerisinde çok fazla sigara ve çay tüketiyorsanız mutlaka günde 2 defa diş bakımı yapmalısınız. Çayın tadı ve içimi güzeldir.  Ama dişlere yapışır ve dişlerin renginin koyulaşmasının nedenleri arasında başı çeker.

Doğal diş beyazlatma 

Doğal yollarla dişlerinin beyaz kalmasını isteyenler için söyleyebileceğimiz tek şey misvak kullanımı olacaktır. Çok faydalıdır. Dinimiz de bunun kullanılmasını teşvik etmiştir. Şu an bazı diş macunu firmaları bile diş macunlarının içerisinde misvak özütü kullanmaya başlamıştır. Dişte bakteri üremesini engeller.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir