revizyon-burun-estetigi

Günümüz dünyasında insanların ve özellikle kadınların estetik operasyonlara yakından bir ilgisi vardır. Vücut yapılarında ya da yüzlerde memnun kalınmayan veya biçim bozukluğu olan bölgelerde estetik operasyonlar yıllardır uygulanmaktadır.

En çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri de burun estetiğidir. Her yıl nerdeyse bir milyondan fazla insan bir plastik cerraha giderek burun estetiği ameliyatı yaptırmaktadırlar. Burun estetiği ya da rinoplasti, burun septumlarında görülen deviasyon gibi bazı tıbbi problemlerin düzenlenmesi ya da yalnızca burnun özelliklerinin iyileştirilip düzenlenmesi için uygulanan cerrahi bir operasyondur.

Bu noktada burun estetiği ile ilgili merak edilen “Burun estetiği nedir?”, “Burun estetiği nasıl yapılır?” gibi soruların cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Bu ameliyat, kişideki burun biçimini kişinin istediği şekilde değiştirmek için uygulanan bir estetik operasyondur. Burun estetiği uygulamasının tıptaki adı ise rinoplastidir. Rinoplasrti ameliyatları genel olarak burnun hangi kısmının iyileştirilmesi gerekiyor ise ona göre biçimlendirilir.
Burun kişinin isteğine göre küçültülebilir, büyültülebilir ya da düzleştirilebilir.

Hatta bunun ucunda bile biçim olarak değişiklikler yapılabilir.Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Bu estetik operasyonlarda burun yapısında oluşturulmuş dokuların bir kısmı dışarıya çıkartılır, sonrasında başka bölgelerden alınan dokular da buruna eklenmektedir. Burun estetiği ameliyatının amacına bağlı olarak çeşitli teknikler uygulanabilir.

Bu operasyonlarda kullanılan iki temel teknik kullanılmaktadır. Bu tekniklerden ilki açık burun estetiği adı verilen uygulamadır. Bu uygulamada burun deliklerinin arasından oluşturulan bir kesik ile burnun yapısı ortaya çıkartılır ve ameliyat gerçekleşir.

Bu uygulama cerrah için kolay görüş sağlar fakat ameliyat sonrasında izlerin kalıcı olma ihtimali yüksektir. İkinci teknikte ise kapalı burun estetiğidir. Kapalı burun estetiği yönteminde ise ameliyat kesikleri burnun deliklerinin içinden yapılmaktadır. Bu tenkil ile kesikler dışarıdan görülmeyeceği için ameliyat sonrasında kişinin yüzünde hiçbir iz kalmayacaktır. Burun estetiği ameliyatı genel ya da lokal anestezi altında yapılabilmektedir.

Ameliyat süresi yaklaşık olarak 2 ila 3 saat arasında sürmektedir. Hasta bir ya da iki hafta sonra normal yaşantısına kaldığı yerden devam etmektedir. Burun estetiği ve diğer tüm estetik operasyonlarınız için uzman hekim kadrosu ve teknik donanımı yüksek klinikleri ile Estestar yanınızda. Sizler e Estestar’ı seçin sonuçlardan pişman olma ihtimalinizi ortadan kaldırın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir