botoks-islemi

Kadınlar daha genç ve güzel görünebilmeleri için pek çok estetik operasyonları tercih etmektedirler. Fakat bazı kişiler estetik operasyonlar uğruna ameliyat olmaktan kaçınabilirler ve iyileşme sürecinden korkabilirler. Özellikle ameliyat olma ve iyileşme sürecinden çekinen insanlar için uygulanan botoks uygulaması, estetik ameliyatlar gibi güçlük ve zorluklarla uygulanan operasyonlar gibi değildir.

Çok basit bir uygulama olan botoks yöntemi genel olarak yaşlılık gibi durumlarda ortaya çıkabilen yüz ve boyun bölgelerinde bulunan kırışıklık ya da çizgileri ortadan kaldırmak için uygulanan estetik yöntemlerden biridir.

Uygulama süreci oldukça hızlı, kolay ve rahat olan botoks yöntemi; hiçbir şekilde kesik, kanama, morarma, yaralanma gibi sonuçlar ortaya çıkmadan kolay bir şekilde uygulanır. Estestar sizlerin botoks uygulamalarınızda sizlerin yanınızda olan estetik cerrahi klinikleri ile sizlere hizmet etmekten gurur duyuyor. Başarılı sonuçları ile Türkiye genelinde ismi bilinen bir estetik cerrahi kliniği olan Estestar ile tüm estetik işlemleriniz kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Botoks Nedir?

Botoks, clostridium botulinum ismi verilen bir bakteri çeşidinden üretilmiş tıbbi proteine denir. Botoks uygulaması yüz ya da boyun gibi bölgelerde kırışıkları gidermek için uygulanmaktadır. Fakat botoks uygulaması her bölgeye uygulanmamaktadır. Belirlenen ve uygulanmasında problem doğurmayacak bölgelerde yüz ve boyun gibi yerlerde yapılmaktadır. Botoks uygulaması bittikten 6 ya da 8 ay gibi süreler arasında kullanılabilmektedir. Bu sürede kişinin yaşı, cinsiyeti, kilosu gibi faktörler sebebiyle de uygulamanın kalıcılığı değişebilmektedir.

Botoks Uygulaması Kimlere Yapılmaktadır?

Botoks uygulaması genellikle her kişiye uygulanabilmektedir. Fakat hamile ve kas problemleri olan kişiler için botoks yöntemi sakıncalı olabilir. Botoks işlemi sonrasında uygulanan bölgede kızarıklar görülebilir, bu gayet sıradan bir komplikasyondur ve endişe edilmemelidir. Bunun yanı sıra kişilerde kısa süreli ve hafif sızlamalar ilk gün boyunca olabilmektedir. Bu durum basit ağrı kesicilerle ortadan kaldırılabilmektedir.

Botoks Uygulamasının Ömrü Ne Kadardır?

Genel olarak 6 ila 8 ay arasında kalıcılığı olan bir işlemdir. Geçici etkisi sebebi ile tekrar tekrar yaptırılması gerekebilse de bu yöntemin tercih edilmesi operasyonun basit olmasına ve komplikasyonlarının az olmasına dayanmaktadır. İşlem gerçekleştirildikten sonra 72 saat içerisinde sonuçları görsel olarak gözlemlenebilir. Bir ya da iki hafta içerisinde ise botoks uygulamasının etkisi tam anlamı ile gözlemlenebilir.

Botoks uygulamasının geçici olmasının sebebi ise enjekte edilen maddenin ter yoluyla düzenli olarak dışarıya atılmasıdır. Sizler de botoks işleminiz için Estestar Estetik Cerrahi Merkezlerini tercih edebilirsiniz. Uzman doktor kadrosuyla ve donanımlı klinikleri ile Estestar her türlü estetik operasyonunuz için sizlerin yanınızda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir