Botoks ile Terleme Tedavisi

botox-terleme

Botoks ile Terleme Tedavisi

Terlemek normal bir biyolojik durum olsa da durumun aşırı olması kişiyi görüntü olarak veya koku olarak rahatsız edebilmektedir. Bu soruna pudralama ve cerrahi yöntemler ile çözüm olunabiliyor da olsa en çok tercih edilen yöntemin botoks terleme tedavisi olduğu söylenebilir. Bu işlem sayesinde aşırı terleme sebebiyle psiko-sosyal sıkıntılar yaşayan kişilerin günlük hayatlarında daha özgüvenli ve sağlıklı davrandıkları gözlemlenmiştir.Bu operasyonlar sonucunda kişinin terleme sorunu çözümlendiği için daha rahat giyinmeye ve hareket etmeye başlar koku veya görüntü bozukluğundan endişe etmeden rahatlıkla günlük hayatını yaşayabilir.

Siz de Estestar Estetik Merkezlerine uğrayarak konunun uzmanı hekimlerle botoks ile terleme tedavisini tamamlayabilirsiniz. Estestar yaptığı işlerle zaten kendisini kanıtlamış bir firma olup yüzde yüzün üzerinde müşteri memnuniyeti hedefi ile bu başarıyı devamlı hale getirmiştir diyebiliriz.

Botoks Terleme Tedavisi Süreci

Öncelikle hastanın uygulanacak bölgesi belirlenir daha sonra ise hasta anestezi bile gerektirmeyen 15 dakikalık bir uygulama ile bu sorunu kolayca geride bırakabilmektedir. Bu tedavi diğer yöntemlere nazaran daha etkili ve kullanım alanı yaygın olmakla beraber kişinin hayatını kolaylaştırmaktadır.

6 ile 8 ay arasında kalıcılığı olan bir işlemdir. Hasta işlemi yaptırdıktan sonra 3 gün içerisinde terleme giderek azalır ve 4.günden sonra tükenir. Hastaya 6 veya 8 ay gibi uzun vadeli ve kesin bir çözüm sunan botoks terleme tedavisi kolay uygulanması nedeniyle en çok tercih edilen terleme tedavisidir. Ayrıca yapılan tedavinin hiçbir yan etkisi veya komplikasyonu yoktur.

Terleme Tedavisinin Sakıncaları Var Mıdır

Terleme tedavisinde kullanılan botoksinjeksiyonunun bir yan etkisi olmamakla beraber sadece uygulandığı bölgedeki terlemeyi kesmektedir. Bunun dışında olarak terlemeyi kesmenin vücuda bir zararı bulunmaz. Lakin yapılan cerrahi işlemlerle bölgesel terlemenin sona ermesi sonrasında bazı bölgelerin anormal olarak terlemesi gözlemlenmiştir ve kalıcı, ciddi bir yan etkidir. Bu da botoks terleme tedavisini bir adım öne çıkaran başka bir faktördür.

Botoks Terleme Tedavisi Kimlere Yapılabilir

Botoks uygulaması sakıncalı olmayan herkes bu tedavi yöntemini rahatlıkla tercih edebilmektedir. Bu yöntem kadın veya erkek ayrımı olmaksızın her cinsiyetteki bireye uygulanabilmektedir. Fakat bireyin sağlıklı bir terleme seviyesine sahip olduğu durumlarda yapılmaması daha uygun olacaktır.

Terlemenin normal bir biyolojik olay olduğunu ve abartılı olmadığı sürece tedavi edilmesine gerek olmadığını hastalar unutmamalıdır. Siz de eğer aşırı terliyorsanız ve bu durumu çözmek istiyorsanız Estestar Kliniklerine giderek konu hakkında uzman hekimlerin bu sorunu çözmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir