bacak-estetigi

Bacak estetiği vücudun diğer yerlerinde olduğu kadar önemlidir. Kişinin vücudunda beğenmediği her noktayı düzeltebilen estetik cerrahinin gelişmesi ile bacaklardaki istenmeyen görüntüler de düzeltilebiliyor.

Özellikle yamuk bacak yapısı, diz kapağı veya ayak bölgesinde biriken yağ dokusu, ince veya kalın bacak formları belli işlemler çerçevesinde düzeltilebiliyor. Bu bozukluklar kişinin spor veya diyetle düzeltemeyeceği durumlardır. Bu ise kişileri bu operasyonlara yönelten en büyük etkenlerden birisidir.

Genellikle genetik olan bu gibi durumların tedavisi için uygulanan birkaç yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin biri veya birkaçı aynı anda uygulanarak hastanın istediği düzeltmeler yapılabiliyor. Estetik cerrahi alanına giren her türlü operasyon için ise Estestar Estetik Cerrahi Merkezini incelemenizde fayda olduğunu söyleyebiliriz. Uzman hekim kadrosu, donanımlı klinik ortamı ve yılların verdiği sektör tecrübesi ile Estestar’ı incelemeden estetik operasyonlar için araştırmanızı sonlandırmayın.

Bacak Estetiğinde Uygulanan Yöntemler

Bacak için yapılan estetik uygulamalar; liposuction, bacak implantı, yağ enjeksiyonu gibi işlemler sıralanabilir. Bu işlemler bacakların hastanın istediği forma girmesini sağlamak için yoğunlukla tercih edilmektedir.

Liposuction

Liposuction işlemi özellikle diz veya ayak bileklerinde biriken yağ dokusunun alınmasında kullanılır. Bu yağların spor veya egzersiz ile eritilmesi olanaksızdır. Bacaktaki bu yağlar özel bir yöntem olan liposuction yöntemi ile alınarak bu bölgelerde bölgesel bir incelme sağlanabilir.

Bacak İmplantı

Bacakların genellikle zayıf kalmış, kas yapısı gelişimi yeterli seviyede olmayan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde bacağın iç kısımlarında kötü görüntülere sebep olan çöküklükler veya zayıflıklar doldurularak bacak ideal bir kalınlığa ulaştırılıyor.

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu yöntemi ise bacak implantına alternatif bir yoldur denilebilir. Bunun yanı sıra burada vücudunuza yağ bir çeşit enjektörle enjekte ediliyor ve ameliyat olmanız da gerekmiyor. Bu sizin vücudunuzdan alınan yağ dokusu ile yapılması itibariyle yabancı bir maddeyi de vücudunuza almamış olacaksınızdır. Bu durumun bir başka yönü ise yağ alınan bölgenizin de liposuction işlemine maruz kalması yani bir zayıf bulduğunuz bir yerinize dolgu yapılırken bel veya karın bölgesindeki yağlanmaların azalacak olmasıdır.

Bacak Estetiğinin Sonuçları

Bacağın kişinin istediği forma getirilmesi sebebiyle kişinin dış görünümünü beğenmesi ve kendine olan güveninin tazelenmesi en önemli sonuçtur. Ülkemizde bacaklarını beğenmediği için şort veya etek giymekten çekinen kadınlar olduğunu düşündüğümüzde ise bu estetik işlemlerin kişinin sosyal hayatına ve psikolojisine olan etkisini rahatlıkla görebiliriz

Başarılı sonuçlanan estetik işlemleri için ise Estestar sizlerin yanınızda olmaktan mutluluk duyar. Estestar ile yapılan estetik operasyonlarınızın başarılı sonuçlarının tadını çıkarmak size gururunu yaşamak ise uzman hekim kadrosuna kalıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir