alin-germe

Alın Germe

İnsanların yaşları ilerledikçe yüzlerinde kırışıklar oluşması doğal sonuçlardır. Bunun giderilmesi için ise birkaç işlem bulunmaktadır. Bu işlemlerden bir tanesi de gerdirme ameliyatı olarak adlandırılan cerrahi işlemdir. Bu ameliyat ile alın bölgenizdeki kırışıklıklar gerdirilerek daha genç bir görünüme kavuşmanız hedeflenir. Bu ameliyat kişinin boyun derisinin durumuna ve surat yapısına göre kaş kaldırma, göz kapağı kaldırma, yüz germe ve şakak germe işlemleri ile birlikte de yapılabiliyor.

Kişinin deformasyonlarının büyük bir kısmını tek bir ameliyatın içerisinde pek çok farklı işlem ile kolayca giderilebiliyor. Kolaylıkla yapılsa da bu işlem de en az diğer estetik operasyonlar kadar dikkatli, özenli ve profesyonel bir çalışma gerektirir zira estetik yapıyı düzeltmek için yapılan bir operasyonun kötü sonuçlanması demek zaten memnun olmadığınız bir bölgenizin daha da sevmeyeceğiniz bir hale gelmesi demektir.

Bu noktada ise profesyonel ve alanında uzman hekimlerinin özenli ve titiz çalışmaları ile adını duyurmuş olan Estestar Estetik Cerrahi Merkezlerinde güvenli bir adres olmuş durumdadır. Sizler de yüzünüzde gerçekleştireceğiniz bu operasyon için Estestar Estetik Cerrahi merkezini tercih edebilirsiniz zira yanlış bir uygulamayı düzeltmek oldukça zor hatta bazı durumlarda imkansız olabilir.

Alın Gerdirme Ameliyatı Nasıl Uygulanır

Alın germe ameliyatı endoskopik ve açık alın germe olarak iki temel kategoride incelenebilir. Bu iki yöntemden hangisinin seçileceği doktorun muayenehanesinden sonra belirlenir. Hastanın iyice bilgilendirilmesi sonrasında hastanın durumuna veya tercihine göre hangi yöntemin kullanılacağını doktor ile ortak bir kararda birleşirler ve işlemler uygulanmaya başlanır.

Muayenehane Aşaması

Bu aşamada en önemli husus hastanın beklentilerini ve rahatsızlıklarını net bir şekilde ifade etmesi doktoruna bunları güzel bir şekilde izah etmesidir. Böylece doktorunuz sizin ihtiyacınıza uygun işlemleri belirler ve sizlere daha etkili bir alternatif sunabilir. Aynı anda birkaç işlemin birden gerçekleştirilebildiği bu yöntem ile yüzünüzün alın bölgesinde ve kaş, göz, elmacık gibi doğrudan estetik görünümünüzü etkileyen parçalarını da hastanın istediği bir forma sokmak mümkün olacaktır.

Ameliyattan Önce ve Sonraki Süreç

Doktorunuzun hangi estetik alternatifin size uygun olduğunu tespit ettikten sonra sıra doktorunuzun endoskopik bir işlem mi yoksa cerrahi bir işlem mi yapacağı kararına gelir. Bu kararı veren doktor hastayı mutlaka hangi yöntemin kullanıldığını konusunda bilgilendirmelidir. Hastanın ameliyat bilgilerinin detaylı bir şekilde yazılı olduğu bir belge de ameliyattan önce hastaya imzalatılır. Ameliyat ise genel anestezi altında yaklaşık olarak 1-1,5 saat kadar sürmektedir.

Ameliyattan sonra küçük ağrılar olsa da bu ağrılar basit ağrı kesicilerle kolayca geçecektir. Bunun yanı sıra 3 gün kadar morluklar ve şişkinlikler gözlemlenebilir fakat bu hastayı normal hayattan geri bırakacak düzeyde değildir. 3 günün sonunda ise hasta doktorun da teyidi ile spora ve işe başlayabilirler.

Yine doktorun yapacağı yönlendirme doğrultusunda hasta kontrollerini aksatamadan yerine getirmeli ve doktorunun tavsiyelerine uymalıdır. Siz de görüntüsünden memnun olmadığınız alın bölgenizin estetik görünümünü alın germe ameliyatı ile istediğiniz forma sokabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir